Damatlık seçiminizi yaparken moda ve trendlerden ilham alın. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


DAMATLIK SEÇİMİ
Damatlık seçimi, gelinlik seçimi kadar özen ister.Düğün hazırlıkları aşamasında gelin adaylarının seçimini kolaylaştıran  pek çok alternatif medya ve modaevi bulunmakta.Damat adayları bu konuda çok geniş alternatiflere sahip olmasada, alışverişe ayıracakları zamanı efektif kullanarak alternatifleri çoğaltabilirler.
Düğün günü uzundur ... sabah erken başlayan hazırlıklar, kuaför, gelin-damat stüdyo veya dış çekimleri, düğün arabası ve ... düğün mekanında final.

                                               
                                         


Bu konuda yapılan en büyük hata, diğer düğün detayları ile uğraşırken Damatlık seçimini son dakikaya bırakmaktır.Unutmayın yanınızda size "beyaz atlı prens" diyen beyazlar içinde bir prenses'e eşlik edeceksiniz.Gün boyu çekilecek resimler, nikah masasındaki duruşunuz ve ilk dans...İlerde keşke dememek için mağaza dolaşmaya ve model denemeye kendinizi hazırlayın, zaman ayırın.

Damatlığınızda ayrıntılar önemlidir.Ceket, gömlek, yelek, düğmeler, pantolon, kemer, ayakkabı, mendil, kemer(kuşak), ayakkabı, papyon, kravet, çorap, yaka çiçeği, kol düğmeleri ile damatlığınız bir bütündür.Vitrinde manken üzerinde şık gözüken bir damatlık üzerinizde aynı şekilde durmayacağından, bol bol deneme yapın.


                                                      

Damatlığınızı hazır alabileceğiniz gibi işinin ehli bir terzi ile çalışarak diktirebilirsiniz de.Mağaza mağaza dolaştınız ve içinize sinen bir damatlık göremediniz.Yada fiziki yapınıza uygun hazır bir damatlık bulamadınız.Bu durumda imdadınıza profesyonel terziler yetişiyor.Profesyonel ve deneyimli bir terzi bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Damatlık tercihinizi yaparken mevsim, düğün mekanı ve konsept önemlidir.
Genelde damat adayları renk seçiminde beyaz gelinliğin yanında siyah tercih ederek yer almakta.Siyah rengin genelde model üzerinde şık durması, küçük detayları örtmesi bu tercihi kolaylaştırıyor.Yine lacivert renk damatlık da popüler tercihler arasında yer almakta.Her iki durumda da beyaz renk gömlek, koyu renk ayakkabı uyumludur.
Vücut tipiniz fit ve ortalamanın üzerinde bir boy ölçüsüne sahipseniz, beyaz renk bir smokin size yakışacaktır.Smokin damatlık seçiminde kesik yakalı bir gömlek ve siyah papyon bütünü tamamlar.
Eğer damatlığınızı bir gün için değilde düğün sonrası da giymek isterseniz bu konuda modacınız veya terzinizden yardım alabilirsiniz.Damat ceketlerine takılan sökülebilen saten yakalar sayesinde kıyafetinizi düğün sonrasıda giymeniz mümkün.


                                                         

Detaylar
Düğün eğlencesi sırasında terleyeceğinizi göz önünde bulundurun, yanınıza yedek gömlek almayı unutmayın.
Takı sırasında damatlığınıza iğne takılsın istemiyorsanız, geniş kurdelesi alın.
Kol düğmelerinizi ihmal etmeyin, kombin oluşturun.
Kır düğünlerinde yakanıza mendil yerine mevsim çiçeği takın.

Dugundavet.com
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön