Mevsimine göre alternatif balayı tatil rotaları - Dugundavet.com

İçeriğe git

Balayı Programı ve Alternatifleri

Düğün gününüzü planlarken balayı programınızı da düşünmeyi unutmayın.

Balayı programınızı yaparken profesyonellerden yardım almak işinizi kolaylaştırır. Mevsime göre gidilecek yer alternatifleri, bütçenize uygun tur programları,  ekonomik balayı otelleri, acentanızın size sağlayacağı kolaylıklardan sadece birkaçı...
Bu bölümde size, balayı alternatiflerinin yanısıra, gezdiğimiz yerlerdeki gözlemlerimizden ve tecrübelerimizden de bahsedip, balayı tatiliniz için önerilerde bulunacağız.Sizde gittiğiniz yerlerle ilgili izlenimlerinizi bizimle paylaşabilir, daha önce gitmemiş kişilere rehberlik edebilirsiniz.
Seyahate çıkmadan önce detaylı bir liste hazırlamayı, gideceğiniz yerdeki hava durumunu kontrol etmeyi ve mobil iletişim imkanlarını öğrenmeyi ihmal etmeyin.


Royal Caribbean
Ankara gelin arabası kiralama, Beyaz Vizyon

Balayı Alternatifleri / Londra / İngiltere

İster kültür, ister moda ya da tarih ve  modern dünyayı keşfetmek düşüncesiyle planlayın; Londra Avrupa'da size istediğinizi verecek iyi bir balayı alternatifi . Herkesin kendine göre bir zaman geçirebileceği mekan ve aktivitelerle dolu Londra'da moda meraklıları ikinci el vintage kıyafetlerin 5 sterlinden başlayan fiyatlarla satıldığı Beyond Restro'yu (112 Chesfire Str. E2 Liverpool) ya da daha fiyatlı ama marka ürünlerin yeraldığı Rellik'i (Golbourne Rd. W10 5 NW) keşfedebilir. Londra'ya giden hemen hemen her turistin bildiği bir ucuzluk pazarı ise Oxford Caddesinde yeralan PRIMARK. Türkiye'den daha ucuza aksesuar, giyim eşyası ve ev tekstil ürünleri bulmak sizi şaşırtacaktır.

Yerel pazarları ki en meşhuru Portebello Caddesindeki antika ve eski eşya pazarıdır- hem İngiliz halkının günlük yaşam alışkanlıklarına dair size gözlem etme olanağı sunar hem de antika meraklılarına ummadıkları fiyatlarda orjinal obje alabilme fırsatı verir. Cumartesi günleri ziyaret edebilirsiniz. Bir başka yerel pazar ise Petticoat Lane'dir. Kapalı alanda gezeceğiniz Londra'nın en eski marketlerinden olan mekan içinde yemek yiyebileceğiniz güzel restoranları da bulunan, meraklısına ucuz plak ve kitap alabilme imkanı veren bir pazardır. Kibar İngiliz insanın nezaketi plakları dinleyebileceğiniz bir pikapta kendini gösterir : (Petticoat Lane Market Middlesex ve Goulston sokakları arasında London E1 adresinde sadece pazarları 09.00-14.00 arası açıktır.)

Çay meraklıları, yüz yılı aşkın süredir Londra'nın butik çay dükkanı Whittard'ın Picadilly ve Covent Garden'da bulunan dükkanlarından gerçek çayın keyfine varmak için alışveriş yapabilirler.
Londra'da balayı tatili için gidilmesi gereken bir başka adres, Soho'da bulunan, deniz mahsülleri meraklılarını tatmin edecek, Randall Aubin... İki kişi 70 sterlin vererek kendinize istakoz, böcek gibi canlılardan ısmarlayabilirsiniz.

londra balayı tatili

Tarih için söylenecek tek cümle adım başı rastlayacağınız ve itina ile korunmuş heykeller ve binalardır. Özellikle Buckingham Palace'ı, Tower Bridge bölgesini, West Minister Katedralini ve Prens Charles ile Prenses Diana'nın evlilik törenine ev sahipliği yapmış St. Paul Katedralini görmek,yeni evli çiftler için iyi bir seçim olacaktır. London Eye tüm Londra'yı kuşbakışı görmenizi sağlayan ancak bir saatlik kuyruğa girmeyi göze alanlar için bir seçenek olabilir.
Publar İngiltere'de günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası. Gitmişken genellikle akşam iş çıkışı yorgunluk biralarını  yudumlayan İngilizlere eşlik edebilirsiniz.

londra tatil programı

Trafik akışı dünya geneline ters düşen İngiltere'de, adımı atsam araçlar durur yanılgısına düşmeyin ! Soldan akan trafik özellikle yayalar için ışıklarda dikkat edilmesi gereken bir önem kazanıyor.


Haftanın yedi günü üç farklı havalimanına (Heathrow, Gatswick ve Stansed) karşılıklı seferlerin olduğu İstanbul-Londra uçak yolculuğu üç buçuk saat sürüyor. Hava durumunun sürekli değişken olduğu ülkede (Mayıs ayında dolu yağmuruna tutulmak gibi) gitmeden önce bilgi edinmek faydalı olacaktır.
29.02.2012

Elbi Pekmen
Sabrinas House / Marmaris
Sabrinas House
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Öyküevi / Kapadokya
Öyküevi / Kapadokya
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön