Çiçeklerle düğün dekorasyon uygulamaları - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Farklı ve Etkileyici Düğün Çiçeği Dekorasyon Fikirleri

Düğün çiçeği denilince aklımıza hemen gelin buketi, gelin masasında bir aranjman, yemekli düğün ise yemek masalarının ortasında küçük aranjman gelir. Düğün çiçeği bundan fazlasıdır. Farklı seçimler ve farklı kullanım biçimleri etkileyici sonuçlar doğurur. Düğününüzün farklı ve etkileyici olmasını istiyorsanız bu fikirlere göz atın.

1. Dökümlü Tavan

düğün çiçek dekorasyonu

Açık hava düğünlerinde çadır tavanında kullanılabileceği gibi kapalı mekanlarda da uygulanabilir bir fikir. Gerçek bitki ve ağaç dalları kullanılabileceği gibi yapay bitki ve dallar da aynı etkiyi yaratcaktır. Sarmaşık,  eğreltiotu, şimşir gibi bitkiler ideal bir yeşillik görünümü sunar. Dekorasyon; dantel, tül, gümüş, kristal avize kullanımı ile romantik kılınabilir.


2. Çiçek Çeşmesi

havuz çiçek dekorasyonu

Düğün mekanınızda yapay bir çeşme veya gölet ile bir odak yaratabilirsiniz. Yeşillikler, yapay taşlar ve çiçekli bitkilerle ortamı bir anda refah, bolluk, bereket ve romantizm kaplayacaktır. Yüzen veya ayaklı şamdanlarda mumlar, gelin/damat ve düğün davetlileri için hazırlanmış rahat yastıklarla döşeli oturma köşeleri ve uçuşan tüllerle bir çardak düğün atmosferinizi bambaşka bir havaya taşıyacaktır.
3. Çiçekli Fon

çiçek süsleme    çiçek süsleme

Düğün mekanınızda varolan bir duvarı yeşillik ve renkli çiçeklerle kaplayabileceğiniz gibi, yapay bir pano oluşturup aynı amaç kullanabilirsiniz. Nikah seramonisi için kullanılabileceği gibi gelin damat masasının yerleştirilmesi veya sadece fotoğraf çekimi için bile kullanılabilir. Çok farklı şekillerde tasarlayabileceğiniz bir uygulama; farklı bitki ve çiçeklerle hatta kristal taşlar, avize ve mumlarla kullanım yerine ve amacına göre çok şık etki yaratabilecek bir fikir.
4. Mekan içinde mekan yaratın.

iç mekan çiçek dekorasyonu

Gelin damat için bir yürüyüş yolu, davetliler için bir koridor oluşturmak. Çiçeklerle yapabileceğiniz farklı bir iç mekan tasarımı daha.
İşlevsel mi: evet, etkileyici mi: evet!
Korkmayın karıştırın.

5. Mükemmel eş, kime göre neye göre.

gelin çiçeği

Evet, lahana. Besin değeri açısından zengin bir gıda olduğu gibi aynı zamanda eşsiz bir buket için de çarpıcı bir seçimdir. Tam yeşillik kategorisinde birçok diğer yeşillikleri gölgede bırakır. Merkezinde koyu mor renk tonu bir çiçeği eşsiz kılar ve mükemmel bir buket oluşturur.
6. Asılı bırakın.

şapel düzen çiçek dekor

Değişen boyutlarda çiçek buketlerinin ağaç dallarına asılması ile elde edilen etkiye bakar mısınız. Düğün çiçeklerinizi, nikah alanında,
gelin yolunda, düğün masalarının üstlerinde kullanabilirsiniz.
7.  Teşhir edin

merdiven çiçek süsleme

Düğün mekanınızda büyük bir merdiven varsa, onu kullanın! İster bir fuaye, bir kokteyl veya sade resepsiyon, ister büyük bir yemek. Bir merkez belirleyin ve çiçeklerle orayı bir başyapıta dönüştürün. Yeşil sarmaşıklar, güller, dağınık yapraklar, mumlar ve aydınlatma ile etkileyici giriş yapmak hiç zor değil.
8. Meyve kullanmak mı, neden olmasın?

masa çiçek dekor

Özellikle masa üstü düğün çiçeği aranjmanlarında meyve kullanmak harika bir fikir. Çiçek ve yeşilliklerle çeşitli meyveler harika kombinasyonlar oluşturabiliyor. Ayrıca son dönemlerde yenilebilir meyve buketlerini masa üstü aranjman olarak kullanıp hem göze hem damak zevkine hitap etmek yaratıcı bir fikir.
9. Herşey mümkün...

doğal düğün çiçek

Daha önce bir benzeri olmamış bir gelin buketi .... okaliptüs veya enginar çiçeği. Gelin buketi için sıradışı ama etkileyici. İşte cazibe.
10. Runner, bitki, kök, çiçek ve yosunlardan

düğün çiçek dekorasyonu

Strech film ile runner tabanı oluşturduğunuz masanızın üzerinde bu tabanı yosun ve bazı vahşi görünümlü çiçek düzenlemeleri ile çarpıcı bir orman konseptinde donatabilirsiniz. Özellikle kır düğünleri için eğrelti otu ve binbirdelikotu gibi benzersiz dolguları da ekleyin, işte unutulmaz bir düğün konsepti.
11. Çiçek Avizeler ve ters bahçeler

düğün çiçek dekor   en güzel düğün çiçekleri


Baş aşağı sarkıt avize ve çiçek düzenlemesi. Yüksek tavanlı ve keskin hatlı iç düğün mekanlarında,
mekandaki boşluğu veya soğukluğu dengelemek için iyi bir düğün dekorasyonu fikri.

12. Yüzer çiçekler

havuz çiçek süsleme

Havuz başı düğün organizasyonlarında zaman zaman yüzer çiçekler görmüş olabilirsiniz.
Nadiren yüzer mumlara da rastlanır. Gelin ve damadın baş harflerinden oluşan çiçek aranjmanlı ada ile bu havuz benzersiz ve özel kılınmış.
13. Asma Saksı Bitkileri

çiçek ile yapaılan dekorasyon örnekleri

Düğün mekanınızda kafes duvarı varsa,çiçek ve bitkilerle dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.
Egzotik yapraklı bitkiler, koyu yeşil yaprakları ve yoğun kırmızı damarlı bitkiler veya saksı orkide, düğün mekanının yükseklik algısına katkıda bulunur.


14. Tablo Runner

çiçek süsleme örnekleri

Farklı tonlarda çiçek demetleri ile runner düzeninde bir yığın, düğün çiçek dekorasyonunda çok şık olabilir.
Payetli veya lame kumaşlar ve kristal taşlarla eğlenceli dokular yakalanabilir.

15. Kapalı Mekanda Ağaçlar

düğün dekorasyonu

Çiçek ve bitkileri kullanarak kapalı düğün mekanlarında,
açık hava veya bahçe etkisi yaratabilirsiniz.
Uzun boylu yeşil ağaçlar balo salonuna bir anda samimi bir bahçe partisi havası katabilir.
Ayrıca minyatür kristal avizeler veya led ışıkları asmak için dalları kullanabilirsiniz.
Kuru ağaç dalları ile dekore edilmiş bir düğün mekanında, masalara serpiştirlmiş kru yapraklar sonbahar etkisi yaratacaktır.
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön