Düğün mekanlarında ışık sisteminin önemi - Dugundavet.com

İçeriğe git

Düğün mekanı aydınlatma

Düğün organizasyonlarında ışık sisteminin önemi

Düğün hazırlıklarını yaparken pek çok çiftin atladığı, önemli bir ayrıntıdan bahsedeceğiz.Düğün Mekanınızın ve organizasyonun tüm atmosferini değiştiren "ışık sistemleri"ni inceleyelim.
Işık sistemleri ile değişik kurgular yaparak düğün mekanınızı etkileyici ve bir o kadar şaşırtıcı görüntüye kavuşturabilirsiniz.Şunu unutmayın ki, flöresan ışıklar ile aydınlatılmış bembeyaz bir salon, hem siz hemde misafirleriniz için soğuk bir atmosferdir.
Dijital bir robot, manuel bir spot veya masalara serpiştirlmiş mum, şamdan vs.Tüm bunlar düğün mekanının atmosferini değiştirebilen malzemelerdir, yeterki doğru yerde ve zamanda kullanılsın.Peki düğün ve davet organizasyonlarında iyi bir ışık sistemi nasıl olmalı? ne tür bir ışık sistemi kiralama hizmeti alınmalı?
Açık alanda yapılan kır düğünlerinden başlayalım.Genelde çiftler, doğal dokuyu bozmamak adına fazla renkli spot ve aydınlatmadan uzak dururlar.
Mekanın bir diskotekten çok gözü rahatsız etmeyen soft ışıklarla aydınlatılması bu ihtiyacınızı karşılar.İtalyan filmlerinde karşımıza çıkan, düğün alanının
masaların üzerinden geçen japon fenerleri veya çıplak ampullerle ışıklandırılması güzel bir atmosfer yaratmak için yeterli olacaktır.
Soft ışık derken, masa düzeninde misafirlerin ikramları rahat ve net bir şekilde görmesi için masa üzerlerine şamdan yada uzun mumlarla takviye yapmayı ihmal etmeyin.
Düğün alanında görmek istemediğiniz yada ön planda olmasını istemediğiniz alanların gizlenmesinde de ışık oyunlarından faydalanabilirsiniz.Bu alanların ters ışıklarla gölgelenmesi ışık sistemleri ile mümkün.
Düğün alanında bulunan bir ağacın aydınlatılması, dikkati ağaca çeker, gizlemek istediğiniz alan loş ışıkta kalabilir.

düğün ışıklandırma

IŞIK BİR İŞARETTİR

Düğün Mekanındaki Işık gücünün kısılabiliyor veya bölümler halinde yanıp sönebiliyor olması avantajlıdır.Misafirlerin düğün mekanına ilk girişlerinde,nikah ve yemek sırasında ışıklar maksimum seviyede olabilir.Bu kimseyi rahatsız etmeyecektir.
Ancak ana yemeğin sonuna doğru kısılacak ışıklar ile misafirlere yemeğin bittiğini ve artık dans pistinin açıldığı mesajını verirsiniz.Aydınlık bir ortamda dans havasına girmek her zaman zordur.

düğün ışık sistemleri

KAPALI ALAN DÜĞÜN MEKANLARI VE IŞIK SİSTEMİ

Kapalı alan düğün mekanlarında masa ve pist aydınlatması ayrı düşünülmelidir.Günümüz düğün organizasyonlarında masa aydınlatmaları mum, şamdan ve led teknolojisi kullanılarak sağlanmaktadır.
Yemekli yuvarlak masa düzeninde, misafirler için göz yormayan, karşılıklı birbirini ve sahneyi görebilen organizasyon objelerine yer vermek akıllıcadır.Kullanılan şamdan ın uzunluğunu gözardı etmeyin, mutlaka masa üzerinde görün, deneyin.
Pist üzerine düşen ışıkların konum ve kullanımına gelince; Bu noktada en önemli konulardan biri pist için kullanılan ışığın misafirlerin gözüne gelmemesi için yeterince yüksekten yansıtılmasıdır.Kiralanan veya mekanda bulunan ışık sistemi tavana monte edilebilir veya truss denilen ve yükselebilen demir sisteme takılabilir.Bu konudaki isteğinizi mekan yetkilisi veya ışık sorumlusuna iletin.
Yemek sırasında ve gelin-damat masa dolaşması sırasında pistdeki ışıkların renk geçişleri ve hareketleri oldukça yavaş olmalı, dikkat çekmemelidir.
Ana Yemek sonrası kısılacak düğün mekanı genel aydınlatması ile birlikte pist ışıkları ortaya çıkar, pist açılır.

ışık sistemleri

Firma tercihinizi yaparken kullanılan ışık sistemlerinin niteliği, kiralama ücreti ve önceki deneyimlerini göz önünde bulundurun.

Dugundavet.com
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
(552) 420 55 35
İçeriğe dön