2017 yılı düğün mekanı ve organizasyon maliyetleri - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Düğün organizasyon maliyetleri

Düğün mekanı seçimi yapmak, düğün organizasyonu içinde yeralan kalemlerin maliyetlerini bütçenize uydurmak zor, fakat imkansız değil.
Büyük şehirler için düşündüğümüzde 2017 yılı için yemekli (alkolsüz) düğün mekanı fiyatları ortalama 30-35 TL den başlamaktadır.Fiyatı belirleyen ana kriterler; menü içeriği ve organizasyon tarihidir.Birlikte inceleyelim.

düğün maliyetleri


Cuma günü yapacağınız düğün organizasyonu, diğer günlere (c.tesi-pazar) göre daha uygun fiyata çıkacaktır.1.önemli kriter bu.
2. önemli konu menü içeriğidir.Pek çok düğün mekanı, yemekli düğün organizasyonlarında, kokteyl ve sonrası yemek düzenine geçiş olarak fiyat verir.
Kişi başı 10-15 TL den başlayan kokteyl karşılama paketini çıkarabilir veya bu bölümde alkol servisi istemeyerek bütçenizi hafifletebilirsiniz.
Yemekli düğün organizasyonlarının pek çoğunda ana yemek olarak 3 alternatif sunulur.Et, köfte ve tavuk...
Tavuk menüleri, diğer menülere göre fiyat avantajlıdır.Bu şekilde 15-20 TL den başlayan fiyat avantajı sağlayabilirsiniz.
Yukarıda saydıklarımıza ek olarak, yemekli bir düğün organizasyonu yerine kokteyl kokteyl prolonge şeklinde bir sunum ve hizmet talep edebilirsiniz.Peki nedir bu kokteyl prolonge ?

Kokteyl prolonge organizasyonlar oturma düzenli değildir.Oturma grupları vardır fakat bütün düğün misafirleriniz için yeterli değildir.Kokteyl prolonge organizasyon da servis elemanı daha azdır ve bütçeye katkı sağlar.Diğer bir konu da masa düzeni olmadığından, burada kullanılacak süsleme ve objelerden kalem olarak fiyat avantajı sağlarsınız.
Düğün organizasyonlarında sandalye giydirme fiyatları 4-TL den başlamakta.200 kişilik bir düğün organizasyonunda 800-TL tasarruf edebilirsiniz.Bunun yanında masa düzeninde kullanılan supla ( 5-TL - ... ), şamdan ( 10-TL -... ), tiffany sandalye ( 9-TL - ... ) gibi dekorasyon ekipmanlarından da tasarruf sağlayabilirsiniz.
Özet olarak, alakart serviste almış olduğunuz hizmeti açık büfe olarak alırsınız.Menüde değişiklik yapmak (eksiltip, ekleme yapmak ) fiyatı etkiler.

Ayrıca ekonomik bir düğün paketi oluşturmanın bir başka yoluda kokteylli düğün organizasyonudur.Bu tip bir düğün organizasyonunda misafirlere soft alkolsüz içecekler, kurudite hafif ikramlar sunulabilir.Oldukça ekonomik bir çözüm olan kokteyl düğün organizasyonları için düğün mekanlarından teklif alabilirsiniz.

kokteyl düğün

Gündüz Düğünleri;
Düğün mekanlarında hafta sonları yapılan organizasyonlar çoğunlukla akşam yapılmakta.Ramazan ayının yaz aylarına denk geldiği son yıllarda bu durum düğün hazırlıkları yapan çiftleri uygun gün bulma konusunda sıkıntıya sokmakta.Düğün mekanları da haklı olarak sayılı günlerini en uygun şekilde değerlendirmek istemekteler.Özellikle pazar günü yapılacak gündüz düğünü, akşam düğününden daha uygun bir maliyete çıkabilir.Her mekan için bu zaman dilimi uygun olmamakla birlikte, brunch tadında bir yemekli düğün organizasyonu pek çok düğün mekanı ve çiftler için avantaj sağlayabilir.

Mutluluklar...

Dugundavet.com 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön