2018 yılı düğün mekanı ve organizasyon maliyetleri - Dugundavet.com

İçeriğe git

Düğün organizasyon maliyetleri

Düğün mekanı seçimi yapmak, düğün organizasyonu içinde yeralan kalemlerin maliyetlerini bütçenize uydurmak zor, fakat imkansız değil.
Büyük şehirler için düşündüğümüzde 2018 yılı için yemekli (alkolsüz) düğün mekanı fiyatları, ortalama 30-35 TL den başlamaktadır.Fiyatı belirleyen ana kriterler; menü içeriği ve organizasyon tarihidir.Birlikte inceleyelim.

düğün bütçesi

Cuma günü yapacağınız düğün organizasyonu, diğer günlere (c.tesi-pazar) göre daha uygun fiyata çıkacaktır.1.önemli kriter bu.
2. önemli konu menü içeriğidir.Pek çok düğün mekanı, yemekli düğün organizasyonlarında, kokteyl ve sonrası yemek düzenine geçiş olarak fiyat verir.
Kişi başı 10-15 TL den başlayan kokteyl karşılama paketini çıkarabilir veya bu bölümde alkol servisi istemeyerek bütçenizi hafifletebilirsiniz.
Yemekli düğün organizasyonlarının pek çoğunda ana yemek olarak 3 alternatif sunulur.Et, köfte ve tavuk...

yemekli düğünTavuk menüleri, diğer menülere göre fiyat avantajlıdır.Bu şekilde 15-20 TL den başlayan fiyat avantajı sağlayabilirsiniz.
Yukarıda saydıklarımıza ek olarak, yemekli bir düğün organizasyonu yerine kokteyl kokteyl prolonge şeklinde bir sunum ve hizmet talep edebilirsiniz.Peki nedir bu kokteyl prolonge ?
Kokteyl prolonge organizasyonlar oturma düzenli değildir.Oturma grupları vardır fakat bütün düğün misafirleriniz için yeterli değildir.Kokteyl prolonge organizasyon da servis elemanı daha azdır ve bütçeye katkı sağlar.Diğer bir konu da masa düzeni olmadığından, burada kullanılacak süsleme ve objelerden kalem olarak fiyat avantajı sağlarsınız.


Düğün organizasyonlarında sandalye giydirme fiyatları 4-TL den başlamakta.200 kişilik bir düğün organizasyonunda 800-TL tasarruf edebilirsiniz.Bunun yanında masa düzeninde kullanılan supla ( 5-TL - ... ), şamdan ( 10-TL -... ), tiffany sandalye ( 9-TL - ... ) gibi dekorasyon ekipmanlarından da tasarruf sağlayabilirsiniz.
Özet olarak, alakart serviste almış olduğunuz hizmeti açık büfe olarak alırsınız.Menüde değişiklik yapmak (eksiltip, ekleme yapmak ) fiyatı etkiler.

Gündüz Düğünleri;
Düğün mekanlarında hafta sonları yapılan organizasyonlar çoğunlukla akşam yapılmakta.Ramazan ayının yaz aylarına denk geldiği son yıllarda bu durum düğün hazırlıkları yapan çiftleri uygun gün bulma konusunda sıkıntıya sokmakta.Düğün mekanları da haklı olarak sayılı günlerini en uygun şekilde değerlendirmek istemekteler.Özellikle pazar günü yapılacak gündüz düğünü, akşam düğününden daha uygun bir maliyete çıkabilir.Her mekan için bu zaman dilimi uygun olmamakla birlikte, brunch tadında bir yemekli düğün organizasyonu pek çok düğün mekanı ve çiftler için avantaj sağlayabilir.

Mutluluklar...

Dugundavet.com

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2018  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön