Düğün pastası imalatçıları - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Düğün pastası

Düğün pastalarının en önemli özelliklerinden biri gözalıcı olmaları.Bu noktada pastanın boyutu devreye giriyor, zira uzak masalarda oturan misafirleriniz de pastanızın ihtişamını görebilmeliler.Ancak düğün pastası boyutuna karar verirken zerafetinden ödün vermemeye dikkat edin.Pasta içeriğinde kullanılan çoğu malzeme aynı olsada , dış yüzeylerde kullanılan özel şeker hamuru sayesinde gözalıcı olmaları şart.

   

MAKET DÜĞÜN PASTALARI

Düğün organizasyonlarında kullanılan katlı pastaların pek çoğu artık maketten yapılıyor.Strafordan yapılan maket düğün pastaları gerçeklerine tıpa tıp benziyorlar.Maket pastaların bir bölümü, gelin damadın birlikte kesmesi için gerçek pastadan yapılıyor ve maket olan bölüme bir bütün oluşturacak vede anlaşılmayacak şekilde monte ediliyor.
Maket düğün pastalarının en büyük faydası , pasta süslemesi için zamandan kazanılması , nakliyede olabilecek  kazalardan kaçınılması ve pasta tazeliğinin korunması.
PASTAMIZ KAÇ KAT OLSUN?

Düğün pastasının kaç katlı olacağına misafir sayısına göre karar veriliyor.80-100 kişi için bir kat iyi bir ölçek.200 kişi için 3 katlı bir düğün pastası seçilmeside yine pastacıların tavsiyeleri arasında.

Katlı pastaların yerine tek ve büyük bir pasta da seçebilirsiniz.Tekli pastalar, aynı temaya sahip katlı pastalar ile birliktede düşünülebilir.Değişik boyutlarda tek tek pastalar yapılıp,  yukarıya doğru küçülen  bir standa yerleştirilerek katlı pasta görünümü de verilebilir.


PASTA - MEKAN UYUMU

Pastanın düğün organizasyon mekanına uyumu önemlidir.Örneğin kır düğünlerinde pastanız kır çiçeği şeklinde veya çiçek şekilleriyle süslenebilir.Kır düğünlerinde çikolatalı,krokanlı,kestaneli ve karamelli pastalar, yaz düğünlerinde  ise daha hafif meyveli pastalar tercih ediliyor.
Düğün pastalarının rengi mekan süslemesine göre düşünülerek bir bütün içine katılabilir..Düğün pastanızın gelinlik ve damatlığın rengine uyum sağlaması önemli bir detay.Beyaz,krem ve açık renklerin üstünlüğü devam ediyor.Meyveli veya çikolatalı, beyaz ile kullanılan sarı, somon, pembe renkler de düğünlerin favorileri arasında yer alıyor.
Pasta siparişinizi iki üç hafta önceden verebileceğiniz gibi özel tasarım gerektiren durumlarda bu siparişinizi en az bir ay önceden vermelisiniz.Düğün pastasında fiyatlar, dilim fiyatı ile pastanın tasarım ve sunum şekline göre değişiyor.Ortalama bir dilim düğün pastasının fiyatı 2016 yılı için; 5-TL den başlamakta.
Küçük ölçekli düğün, nişan kutlamalarında butik pasta üreticeleri ile çalışarak, size özel pasta çalışması yaptırabilirsiniz.Üstelik istediğiniz model, renk ve tasarım uygulamaları ile konseptinize uygun size özel pastanızı yaratabilirsiniz.

Dugundavet.com
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön