Her bütçeye uygun düğün pasta tasarımları - Dugundavet.com

İçeriğe git

Düğün Pastası

Düğün pastanızın nasıl olmasını istediğinizle ilgili fikriniz olmayabilir.Günümüz modern pasta imalatçıları, her bütçeye ve zevke uygun pasta tasarımları ile çığır açıyorlar.El yapımı mı? Maket mi? Düğün pastası seçimi nasıl olmalı? Gelin beraber inceliyelim...
Düğün pastalarının en önemli özelliklerinden biri gözalıcı olmaları.Bu noktada pastanın boyutu devreye giriyor, zira uzak masalarda oturan misafirleriniz de pastanızın ihtişamını görebilmeliler.Ancak düğün pastası boyutuna karar verirken zerafetinden ödün vermemeye dikkat edin.Pasta içeriğinde kullanılan çoğu malzeme aynı olsada , dış yüzeylerde kullanılan özel şeker hamuru sayesinde gözalıcı olmaları şart.

pasta tasarımları

MAKET DÜĞÜN PASTALARI

Düğün organizasyonlarında kullanılan katlı pastaların pek çoğu artık maketten yapılıyor.Strafordan yapılan maket düğün pastaları gerçeklerine tıpa tıp benziyorlar.Maket pastaların bir bölümü, gelin damadın birlikte kesmesi için gerçek pastadan yapılıyor ve maket olan bölüme bir bütün oluşturacak vede anlaşılmayacak şekilde monte ediliyor.
Maket düğün pastalarının en büyük faydası , pasta süslemesi için zamandan kazanılması , nakliyede olabilecek  kazalardan kaçınılması ve pasta tazeliğinin korunması.

düğün pastası modelleri

PASTAMIZ KAÇ KAT OLSUN?

Düğün pastasının kaç katlı olacağına misafir sayısına göre karar veriliyor.80-100 kişi için bir kat iyi bir ölçek.200 kişi için 3 katlı bir düğün pastası seçilmeside yine pastacıların tavsiyeleri arasında.

Katlı pastaların yerine tek ve büyük bir pasta da seçebilirsiniz.Tekli pastalar, aynı temaya sahip katlı pastalar ile birliktede düşünülebilir.Değişik boyutlarda tek tek pastalar yapılıp,  yukarıya doğru küçülen  bir standa yerleştirilerek katlı pasta görünümü de verilebilir.PASTA - MEKAN UYUMU

Pastanın düğün organizasyon mekanına uyumu önemlidir.Örneğin kır düğünlerinde düğün pastanız kır çiçeği şeklinde veya çiçek şekilleriyle süslenebilir.Kır düğünlerinde çikolatalı,krokanlı,kestaneli ve karamelli pastalar, yaz düğünlerinde  ise daha hafif meyveli pastalar tercih ediliyor.
Düğün pastalarının rengi mekan süslemesine göre düşünülerek bir bütün içine katılabilir..Düğün pastanızın gelinlik ve damatlığın rengine uyum sağlaması önemli bir detay.Beyaz,krem ve açık renklerin üstünlüğü devam ediyor.Meyveli veya çikolatalı, beyaz ile kullanılan sarı, somon, pembe renkler de düğünlerin favorileri arasında yer alıyor.
Pasta siparişinizi iki üç hafta önceden verebileceğiniz gibi özel tasarım gerektiren durumlarda bu siparişinizi en az bir ay önceden vermelisiniz.Düğün pastası fiyatları, dilim fiyatı ile pastanın tasarım ve sunum şekline göre değişiyor.Ortalama bir dilim düğün pastasının fiyatı 2018 yılı için; 6-TL den başlamakta.
Küçük ölçekli düğün, nişan kutlamalarında butik pasta üreticeleri ile çalışarak, size özel pasta çalışması yaptırabilirsiniz.Üstelik istediğiniz model, renk ve tasarım uygulamaları ile konseptinize uygun size özel pastanızı yaratabilirsiniz.

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön