Tatili ucuza getirmenin yolları. - Dugundavet.com

İçeriğe git

Ekonomik balayı programı

Balayı Tatilinizi Ucuza Getirmenin 10 Yolu..!

Royal Caribbean
Ankara gelin arabası kiralama, Beyaz Vizyon
Sabrinas House / Marmaris
Sabrinas House
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Mehmet Ali Ağa Konağı / Datça
Öyküevi / Kapadokya
Öyküevi / Kapadokya
Ihlara Konakları / Kapadokya
ıhlara konakları / Kapadokya

Balayınızı yurtiçinde yapacaksanız, en ekonomik yolları biliyorsunuz demektir.Peki ya yurtdışı...Dünyayı gezmek ve görmek isterken bütçe size engel olmasın.
Basit ama geçerli bazı kurallar ekonomik bir balayı tatili yapmanıza yardımcı olacaktır.İşte balayı tatilini ucuza getirme yollarından bazıları ...

1-En az 3 ay önceden plan ve rezervasyon yapın, bir yıl önce bile olabilir.Son anda tatil planı yapmak her zaman daha pahalıya mal olur.
2-Gideceğiniz ülkede otel yerine komple ev veya size ait oda kiralayabilirsiniz.Özellikle airbnb yurtdışında ve ülkemizde bu hizmeti almada işi kolaylaştırdı.
3-Havaalanından, konaklayacağınız yere ve gezeğiniz tüm yerlere toplu taşıma ile gidin.Korkmayın Dünyanın bir çok şehriş toplu taşıma işini çözmüş durumda.Uzun mesafeleri gözünüz kesmiyor ise bisiklet de kiralayabilirsiniz.Şehir kartlarını satın alarak, her durakta yeralan harita ve yönlendirmeler sayesinde kolay ve ucuz ulaşım yapabilirsiniz.

balayını ucuza getirmenin yolları

4-Balayı seyatinizde uçak kullanacaksanız, haftaiçi uçmaya çalışın.Uçak biletleri fiyatları haftasonları daha pahalıdır.
5-Yurtdışında şehirlerin bir çok noktasında ücretsiz kablosuz internet hizmeti alacağınızı unutmayın.Kütüphane, müze, cafe ve barlarda ücretsiz internet bulabilirsiniz.
6- Balayı için hazırladığınız bavulunuzun ağırlığını kontrol edin! Havayolu ağırlık sınırlamalarını aşmamaya gayret edin yoksa biletiniz kadar ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bavulunuzu yerleştirmeniz bittikten sonra tahmini de olsa ağırlığını test edin. Gerekiyorsa ağırlık azaltın.
7-Sahil turizm beldelerinde denize karşı manzaralı bir mekanda oturmak yerine (fazla konforunuza düşkün değilseniz) , içeceklerinizi bir büfeden alıp, banklara yada çimenlere yayılabilirsiniz.
8-Gideceğiniz ülke para birimine , elinizdeki dövizi çevirtirken dikkat edin.paranızın değer kaybını önlemek için döviz bürolarını tercih edin.Mümkünse havaalanında bu işi halledin.Şehirde birbirinden farklı kurlarla karşılaşabilirsiniz.
9-Pazarlık...Özellikle sokak alışverilerinizde pazarlık edin.Dilini bilmiyorum nasıl olacak derseniz.Cep telefonu ile yazarak durumu idare edebilirsiniz.
10-Bol bol yürüyün.

Mutluluklar

Dugundavet.comUrla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2018  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön