Ev dekorasyonu önerileri - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Ev dekorasyonu

Öncelikle unutmayın; sıfırdan bir ev dekore etmek, mevcut bir ev dekorasyonu yenilemekten çok daha kolay olacaktır, içiniz rahat olsun.
En çok karşılaşılan soru; nasıl bir ev dekorasyonu yapmalı? Evinizin dekorasyonu, evde yaşayan aile bireylerini direk etkilemektedir.Aile bireylerinin kendini rahat hissedebileceği bir ortamı hazırlamak, bireye özel alanlar oluşturmak, kolaylık ve rahatlık sağlayan ev eşyalarının yerleşimini sağlamak bir bütünü oluşturmaktadır.
Bütün evi bir bütün olarak dekore edebileceğiniz gibi, yaşam alanlarını ( mutfak, yatak odası, banyo vs.) ayrı ayrı dekore etmekde mümkündür.
Evinizin genelinde hakim olacak dekorasyon tarzını belirlemek için beğenilerinizi gözden geçirin.Modern, az detaydan mı hoşlanıyor yoksa klasik modelleri mi seviyorsunuz.Seçim, siz eşinizin ortak beğenilerine göre şekillenecektir.
peki, ev dekorasyonu nasıl olmalı? neye göre belirlenmeli? Sizin için hazırladığımız ev dekorasyonunda uygulayabileceğiniz fikir ve önerilerimizden ilham almanız dileğiyle ...Ev Dekorasyonu önerileri ...

a) Bütçenizi belirlemeniz ve bütçenize uygun en doğru ürünleri seçmelisiniz.

Evinizde ihtiyacınız olan tüm eşyaların bir listesini yapın.Sandalyeden yatağa, masadan kanepeye tüm ürünlerin listesini çıkardıktan sonra, karşılarına piyasadan ve internetden edindiğiniz yaklaşık fiyatlarını yazın.Fiyatı toplayarak bütçenize uygun olup olmadığına karar verin.Bütçenizi aşan bir rakamla karşılaştıysanız, öncelikli olmayanları belirleyin.Ancak unutmayın günümüzde artık ev ürünlerinin her bütçeye uygun olanları mevcut.Bunun için yapmanız gereken daha çok araştırmak ve mukayese yapmak.

b) Eşyaları satın almadan evin belli olması gerekir.

Kendinize ait bir eviniz varsa elbetde avantajlısınız.Hem ev dekorasyonu sırasında çekinmeden evide tadil ederek kullanabilir, hemde kalıcı ve uygun mobilya, perde ve halılar alabilirsiniz.Ancak kiralık bir evde dekorasyon yapmanız gerekiyor ise, öncelikle kesinlikle evi tutun.Sonra bir ölçü aleti ile evi ölçün, küçük krokiler hazırlayın.Evinize alacağınız kanepe, masa, koltuk boyutlarının ne olması gerektiğini belirleyin.Evdeki kapı ve koridorların ölçüleri, mobilyaların rahat geçebilmesi için önemlidir.
Ayrıca kiralık bir evde perde yaptırırken, eğer az pencereli bir ev ise , daha fazla penceresi olan bir eve taşınma ihtimalinize karşı, en az iki odanın perdelerini aynı yaptırmanız ileride ekonomik davranabilmenizi sağlayacaktır.Gerektiğinde yeni taşınacağınız evde büyük bir salonun tüm perde ihtiyacını karşılamış, küçük bir oda perdesi alarak sorununuzu çözmüş olursunuz.

Salon dekorasyonu


C) Renk Seçimi

Ev dekorasyonunda renk seçiminde, beğenileriniz kadar, mekanın yapısal özellikleride önemlidir.Dar, karanlık mekanlarda açık renkleri, daha geniş göstermesi için tercih edebilirken, geniş yada bol ışık alan mekanlarda canlı renk tonlarını tercih edebilirsiniz.Yine tercihe bağlı olarak, bol ışık alan bir evde açık renkleri kullanbilir ve güneşin enerjisini uzun süre içeride depolayabilirsiniz.
Doğal ahşap ve taşlarla mükemmel uyum gösteren kırmızı renk ile duvarlarınıza enerji getirebilirsiniz.Yatak odasında rahatlık ve sukunetin hakim olması gerektiğinden sert kontrasların, ağır renklerin yerine, yumuşak renkleri tercih etmelisiniz.
İklimi de göz ardı etmemelisiniz.Kuzeye bakan odalarda sıcak renkleri kullanmalı, güney odalarında ise mavi gibi serinletici renklere yer vermelisiniz.Sakin bir yatak odası için pastele yakın tonlar kullanmaya dikat etmekte fayda var.

Salon dekorasyon fikirleri

D) Mobilyaların modeli kadar kalitesine de önem vermelisiniz.

Eviniz için mobilya tarzınızı, rengi ve boyutlarını belirlediniz.Ancak şimdide mobilyanın döşemesi ve ahşabını iyi incelemelisiniz.Özellikle ev koltuklarınızın döşeme kumaşı kolay temizlenebilen, silinebilir ve dayanıklı olmalıdır.Kadife, keten, deri olması tamamen zevkinize ve tarzınıza göre şekillenecektir.
Mobilya iskeletnin sağlam oldugundan emin olun.Ahşap iskeletli ev mobilyaları uzun ömürlü olmaktadır.Dolguda ise formu kolay bozulmayacak , çok sert yada aşırı yumuşak olmayan ürünler tercih edilmelidir.

Ev dekorasyonunda en önemli faktör insan psikolojisidir.Çevremizde gördüğünüz nesneler ve objeler sizlere farklı raksiyonlar vererek olumlu yada olumsuz etkileyebilir.Renkler, ruhumuzu okşayan çok önemli kriterlerdir.

Unutmayın, günümüzde artık her bütçeye uygun istediğiniz tarzda ürüne ulaşmak mümkün.Bu nedenle daha çok görmek için daha çok gezin, araştırın.

www.dugundavet.comSalon Dekorasyonu
Salon dekorasyonu
Mutfak Dekorasyonu
Mutfak dekorasyonu trendleri
Banyo Dekorasyonu
Banyo dekorasyonu
Yatak Odası Dekorasyonu
Yatak odası dekorasyonu
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön