Evlilik teklifi öncesi merak edilen sorular. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Evlilik Teklifi Ne Zaman Yapılmalı?

1-    İlişkinin Süresini Göz Önüne Alın

Evlilik teklifinin yapılacağı zaman çok önemlidir. Daha ilişkinin başında, örneğin bir aydır çıkıyorken böyle bir teklif yaparsanız hiç de ciddiye alınmazsınız. Kendi duygularınızdan ve bu duyguların kalıcı olduğundan emin olmadan aceleyle evlenme teklifi yaparsanız sonradan pişman olabilirsiniz.

2-    Kararlı Olun

Evlilik teklifi bir irade beyanıdır. Yani karşınızdaki insana "ömrümün kalan kısmını seninle geçireceğim" diyerek kendi geleceğinizi karşınızdaki insana bağlıyorsunuz.  Bu yüzden kararlı olacaksınız. Evlilik teklifini yaparken "evlensek mi acaba?",  "biz evlensek nasıl bir evliliğimiz olur?" gibi kararsızlık belirten cümleler sormayın.3-    Zamanı Ve Mekanı İyi Seçin

Evlilik teklifi aceleye getirilmez. Bunun için hazırlık yapmalısınız. Sizin için özel bir günde veya herkes için özel bir günde (Sevgililer Günü gibi) teklifte bulunabilirsiniz. Evlilik telefonda teklif edilmez, mail ile msn'de edilmez. Mutlaka yüz yüze olmalısınız. Teklif yapacağınız yer de çok önemli. Romantik bir mekan olmasına özen gösterin. Romantiklikten kastım ille de lüks, mum ışıklı restoranlar falan değil. İlk buluştuğunuz kafe bile olsa size özel bir anlam içerdiğinden romantiktir, unutmayın.

4-    Her Gün Giyindiğinizden Farklı Giyinin

Bu sizin için önemli bir gün. Günlük kıyafetle gidemezsiniz. Giyiminize özen göstereceksiniz. Ayrıca bakımlı da olacaksınız. Bugün maddi olarak da hazırlıklı olun. Sevgilinizi gideceğiniz yere otobüsle, minübüsle  götürmezsiniz herhalde.

                                                                     


5-    Yüzük Ve Çiçek

Evlilik teklifini yapmaya giderken yüzüğünüz ve çiçeğiniz hazır olacak. Ya yanınızda getireceksiniz ya da seçtiğiniz mekana önceden bırakıp bir sürprizle masaya getirilmesini sağlayacaksınız. Yüzüğün tek taş olması şart değil. Bütçenize göre bir yüzük alabilirsiniz ama değerli madenden olmasına özen gösterin.

6-    Cevaptan Eminseniz Teklif Edin

Sevgilinizin size "Evet" cevabı vereceğinden emin değilseniz teklifte bulunmayın. O gün sizin için kabusa dönüşmesin. İlişkiniz devam ederken bunu test edeceksiniz. Sevgiliniz evliliğe nasıl bakıyor, sizden böyle bir teklif bekliyor mu… Bu sorulara yanıt verdiğiniz an
evlilik teklifini organize etmeniz için doğru an'dır.

7-    Kabul Ettikten Sonra

Sevgiliniz teklifinizi kabul ettikten sonra ona mutlaka teşekkür edip öpün. Mutluluğunuzu belli edin. Nişanın, düğünün ne zaman yapılacağını konuşun. Geleceğe dair hayaller kurun.8-    Ya Ertesi Gün?

Evlilik teklifiniz kabul edildikten sonra sevgilinize ve ilişkinize daha da özen göstermelisiniz. Sevgilinizin kafası böyle anlarda karışabilir.
Verdiği cevaptan dolayı tereddüt  edebilir.
Eğer ilginizi üzerinden çekerseniz "Demek bana evliliği kabul ettirene kadarmış" diye düşünebilir.
Aramalarınızı, buluşmalarınızı sıklaştırın.

Mutluluklar ...

Dugundavet.com 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön