Evlilik teklifi öncesi merak edilen sorular. - Dugundavet.com

İçeriğe git
Evlilik Teklifi Ne Zaman Yapılmalı?
1-    İlişkinin Süresini Göz Önüne Alın

Evlilik teklifinin yapılacağı zaman çok önemlidir. Daha ilişkinin başında, örneğin bir aydır çıkıyorken böyle bir teklif yaparsanız hiç de ciddiye alınmazsınız. Kendi duygularınızdan ve bu duyguların kalıcı olduğundan emin olmadan aceleyle evlenme teklifi yaparsanız sonradan pişman olabilirsiniz.

2-    Kararlı Olun

Evlilik teklifi bir irade beyanıdır. Yani karşınızdaki insana "ömrümün kalan kısmını seninle geçireceğim" diyerek kendi geleceğinizi karşınızdaki insana bağlıyorsunuz.  Bu yüzden kararlı olacaksınız. Evlilik teklifini yaparken "evlensek mi acaba?",  "biz evlensek nasıl bir evliliğimiz olur?" gibi kararsızlık belirten cümleler sormayın.

3-    Zamanı Ve Mekanı İyi Seçin

Evlilik teklifi aceleye getirilmez. Bunun için hazırlık yapmalısınız. Sizin için özel bir günde veya herkes için özel bir günde (Sevgililer Günü gibi) teklifte bulunabilirsiniz. Evlilik telefonda teklif edilmez, mail ile msn'de edilmez. Mutlaka yüz yüze olmalısınız. Teklif yapacağınız yer de çok önemli. Romantik bir mekan olmasına özen gösterin. Romantiklikten kastım ille de lüks, mum ışıklı restoranlar falan değil. İlk buluştuğunuz kafe bile olsa size özel bir anlam içerdiğinden romantiktir, unutmayın.

evlilik teklifi fikirleri

4-    Her Gün Giyindiğinizden Farklı Giyinin

Bu sizin için önemli bir gün. Günlük kıyafetle gidemezsiniz. Giyiminize özen göstereceksiniz. Ayrıca bakımlı da olacaksınız. Bugün maddi olarak da hazırlıklı olun. Sevgilinizi gideceğiniz yere otobüsle, minübüsle  götürmezsiniz herhalde.

5-    Yüzük Ve Çiçek

Evlilik teklifini yapmaya giderken yüzüğünüz ve çiçeğiniz hazır olacak. Ya yanınızda getireceksiniz ya da seçtiğiniz mekana önceden bırakıp bir sürprizle masaya getirilmesini sağlayacaksınız. Yüzüğün tek taş olması şart değil. Bütçenize göre bir yüzük alabilirsiniz ama değerli madenden olmasına özen gösterin.

6-    Cevaptan Eminseniz Teklif Edin

Sevgilinizin size "Evet" cevabı vereceğinden emin değilseniz teklifte bulunmayın. O gün sizin için kabusa dönüşmesin. İlişkiniz devam ederken bunu test edeceksiniz. Sevgiliniz evliliğe nasıl bakıyor, sizden böyle bir teklif bekliyor mu… Bu sorulara yanıt verdiğiniz an
evlilik teklifini organize etmeniz için doğru an'dır.

evlilik teklifi

7-Ne söylemeli ?
Evlilik teklif etmek için bütün şartlar hazırsa, sıra geldi bunları ifade etmenize.Peki evlilik teklif ederken ne söylenir, nasıl söylenir?
İster önünde diz çökün, ister karşı karşıya kalın ama mutlaka gözlerinin içine bakın ve 1 saniye bile olsa ondan gözlerinizi ayırmayın.
Sözü çok dolandırmanıza gerek yok, kararlı ve sevgi dolu gözlerle ona;
O'nu ilk gördüğünüz andan itibaren hayatınızın en güzel rüyasını gördüğünüzü söyleyin.Bu rüyanın hiç bitmemesini, bundan sonraki tüm hayatınızı birlikte geçirmek istediğinizi ifade edin.O'ndan hiç ayrı kalmak istemediğinizi ve birlikte bir aile kurmak istediğinizi söyleyin.

8-    Kabul Ettikten Sonra

Sevgiliniz teklifinizi kabul ettikten sonra ona mutlaka teşekkür edip öpün. Mutluluğunuzu belli edin. Nişanın, düğünün ne zaman yapılacağını konuşun. Geleceğe dair hayaller kurun.

Mutluluklar...

Dugundavet.com
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
(552) 420 55 35
İçeriğe dön