Kır düğünü organizasyonlarında bilinmesi gerekenler - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Kır düğünlerinin artıları, eksileri ...

Pek çok çiftin hayalidir, yaz düğünü yapmak.Böyle bir organizasyonun güzel tarafları çok olsada , risklerinide göz önünde bulundurmakta yarar var.

Kır düğünlerinde doğallık önemlidir.Çimenler ve ağaç dokusu zaten istediğiniz atmosferi fazlasıyla sağlar.Yapabileceğiniz en büyük katkı çiçeklere ağırlık vermek olacaktır.Doğal renklerden fazla uzaklaşmanıza gerek yok,varolan dokuya destek vermeniz yeterli.Sırf şehirden uzak diye yeşil alanı olmayan ,toprak bir zeminde kır düğünü organizasyonu yapmanın pek bir özelliği olmaz. Yemyeşil çimenler ve mis gibi çiçek kokularının yerini  hiçbirşey  tutmaz.
Üstelik balayı alternatifleri düşünüldüğünde, kış aylarına göre seçenekleriniz bir hayli fazla olacaktır.

 kır düğünü mekanları

                   

Bazen yeşil bir alana sahip organizasyon yeri bulsanız bile, gölgelendirmeye  ihtiyacımız olacağanı unutmamalısınız.

Genelde şehir merkezlerinden uzak olan kır düğünü alanlarında elektrik ve su problemi yaşanması muhtemeldir.Jeneratör ve su deposu bir tesisin olmazsa olmazıdır.
Ramazan ayının yaz ortasına denk gelmesi ile ( ki bu uzun yıllar böyle olacak), düğün mekanlarında istediğiniz tarihe yer bulmak oldukça zor.Özellikle herkes cumartesi  günü organizasyon yapmak isteyince işiniz dahada zorlaşıyor.Bu durumda erken rezervasyon yapmak ( 1 yıl önce) işinizi kolaylaştırabilir.Bir yıl önce yapacağınız düğün rezervasyonlarında sözleşme yapmayı atlamayın.
Birçok düğün mekanı Cuma günlerini diğer ( cumartesi ve pazara göre) organizasyon günlerinden daha düşük ücrete vermektedirler,bunu unutmayın.
Haftaiçi yapacağınız organizasyonlardan %50 ye varan indirimler talep edebilirsiniz.

kır düğünü dekorasyonu
               

Belki de açık havada kır düğünü yapmanın en riskli tarafı, hepimizin malumu; yağmur.. Aylar öncesinden başlayan "yağmur yağmasın" dualarının tutup tutmayacağı son haftaya kadar belli olmaz.Bazen hava yağmaz ama kapalıdır.Yağabilirde, yağmayabilirde durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Anlaşma yaptığınız düğün mekanı ile B Planı yapın.Mutlaka kapalı alana yedek setup kurdurun.Bazı kır düğünü mekanlarının kapalı alanları kişi sayınızı karşılamayabilir, bu durumda portatif (şeffaf) çadır kiralayabilirsiniz.50 kişiden 1000 kişiye kadar bu tür çadırlar kurdurulabiliyor.Ancak buna organizasyon gününden önce karar vermelisiniz.

çadır kiralama

 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön