Deniz kıyısında düğün organizasyonu, kumsal düğünü komsepti detayları. - Dugundavet.com

İçeriğe git

Kumsal düğünü organizasyonu

Kumsal (plaj) Düğün Teması

Plaj (Kumsal) düğünü organizasyonu konuklarınız ve sizin için oldukça  rahatlatıcı ve unutulmaz bir düğün olacaktır. Plajlar, yaz ve bahar mevsimi düğünleri için alternatif mekanlardır.Kumsal da yapacağınız düğününüzün eğlenceli ve romantik bir 'akdeniz veya ege havası' tadında geçeceğinden ve rüyalarınızı gerçekleştirebileceğinizden emin olabilirsiniz.
Düğün yeri
Deniz kenarında tropikal bir yer, bir plaj evi, yada kapalı bir mekana (otel, restaurant) sahip bir kumsal, kumsal düğün organizasyonunuz için her türlü ihtiyaç ve isteğinize cevap verecek duruma dönüştürlebilecektir. Kumsal yakınında tekne yanaşabilecek bir iskele varsa aynı zamanda tekne de kiralayarak düğün alanınızı genişletebilir, tekneyi  her türlü amacınız için kullanabilirsiniz. Mekanın özelliklerine göre gündüz veya gece düğün seçimi yapabilirsiniz. Eğer plajda (kumsalda) gece düğünü yapmayı  planladıysanız konuklarınız için gece konaklama alternatifi de hazırlamalısınız.
Kumsal düğünü organizasyonu

kumsalda düğün organizasyonu

Davetiye
Kumsal düğünü organizasyonu için davetiyenizde, deniz kabukları, deniz atı motifleri, kabartma deniz yıldızı gibi deniz, denizcilik veya yaz mevsimini anımsatacak her türlü sembol, resim, kabartma deseni kullanılabilir.

Düğün Kıyafeti
İpekler, tüller, uçuşan ince dökümlü, şeffaf (transparan) giysi ve aksesuarlar, şallar, fularlar, şık plaj şapkaları, sandaletler kadın giysilerinin ana malzemeleri olacaktır. Çiçek desenli veya hawai desenli uzun etekler veya yazlık elbiseler plaj (kumsal) düğünlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Boncuklardan yapılmış takı ve şifon kumaşdan aksesuarlar unutulmamalıdır. Erkekler ise keten ve doğal kumaşlar, doğal tonlarda yazlık ayakkabılar tercih edebilirler. Hawai gömlekler, beyaz keten bermuda veya pantolonlar gündüz düğünü için idealdir. Erkek çocukları için denizci kıyafetleri tişört ve bermudaları kullanabilirsiniz. Plaj (kumsal) düğünlerinde rahatlık ön plandadır ve bu doğallıkla giysi seçimlerinize de yansır.
Deniz kenarında haraketleri sınırlamaması için kısa bir gelinlik tercihi yapılabilir.Uçuşan, şifon ya da organze gibi hareketli kumaşlarla yapılmış bir gelinliğin üst kısımlarında deniz kabukları aksesuar olarak kullanılabilir.


Kumsal düğünü organizasyonu

Düğün Dekorasyonu
Plaj ortamı planlanan düğün akışına göre özenle ve iyi düşünülerek düzenlenmelidir. Rüzgarın kumları savurabileceği, havanın bozabileceği veya aşırı sıcak olabileceği gibi tüm riskler itinayla gözden geçirilmeli ve alternatif planlar derhal devreye sokulacak şekilde hazır olunmalıdır. Bu amaçla, kıyıda bağlı davetli sayısına göre kiralanmış bir tekne, hemen kumsalda bulunan kapalı bir mekan veya önceden hazırlanmış çardak veya seralar  kurulmalıdır. Nikahın kıyılacağı kemer/tak/çardak ve davetlilerin sandalyeleri, yemek alanı gibi alanlar da önceden planlanmalıdır.
Kumsal düğünü için dekorasyonda  gül yaprakları, çakıl, çiçekler, deniz kabukları, yüzer zambak, lotus çiçekleri, orkideler, ebegümeci, dekoratif fenerler, şifon ve tüller kullanılabilir. Yiyecek ve içecek ikramlarının olduğu bölümlerde en az miktarda kum olacak şekilde çakıl veya ahşap profillerle zemin düzenlenmesi yapılmalıdır.

kumsal düğün konsepti

Nikahın kıyılacağı bölüm kumda dev bir kalp şekli  çizilerek belirlenebilir. Bu alan çiçekler ve deniz kabukları süslenebilir.
Yumuşak ve romantik bir atmofer için kumaş, tül ve şifonlarla kaplı sütunlar, mumlar ve fenerler kullanılabilir. Masa dekorasyonu için vazo içinde çiçekler ile birlikte kum, çakıl ve kabukları doldurulabilir, güneş enerjili aydınlatmalar, yüzer tip çiçek vazoları kullanılabilir.
Mavi renk bir plaj düğününün ilham verici rengi olarak kabul edilir, ancak yeşil, gümüş ve yanmış portakal onunla birlikte eşleştirilebilir.
Sörf tahtaları, deniz kabukları ile süslenmiş tahta panolar düğün mekan duvarları olarak kullanılabilir. Gerçek palmiye ağaçları kullanılabilir ve misafirler için ana oturma alanı etrafında yerleştirilebilir.
Kumsal da yapacağınız düğün organizasyonunda, plajda çocuklara bakmak ve onları eğlendirmek için mutlaka çocuk sayısına göre seçilmiş görevliler bulunmalıdır. Çocuklar için eğlence ve dinlenme alanları da düzenlenmelidir. Bu alanlarda bol miktarda yiyecek, içecek ikramı bulunmasına özen gösterilmeli ve büyük minderler, uzanma sedirleri, hamak, salıncak, çardak, sedir gibi dinlenme malzemeleri unutulmamalıdır.
Kumsal da yapacağınız düğün kutlamasında, ses ve müzik organizasyonu için  DJ, hawai kıyafetlerle bir orkestra, misafirlerin boyunlarına takmak için şık çiçek aranjmanları (canlı veya yapay) taşıyan görevliler kiralanırsa, düğününüz hayallerinizi ötesinde izler bırakabilir.

www.dugundavet.com
Doğal Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Film Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Retro Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Osmanlı Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Kumsal Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Disney Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Mücevher Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön