En güncel mutfak dekorasyonu önerileri - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Mutfak Dekorasyonu

Mutfak, özelliklede büyük mutfak, evin en fazla zaman geçirilen bölümüdür.Evin en fazla zaman geçirilen, yenilen, içilen bu bölümün konforu ve kullanımı,
evde yaşayanlar için önemlidir.Herkes büyük ve kullanışlı bir mutfağı olsun ister ancak küçük mutfağa sahip bir evde yaşamakda dünyanın sonu değil.Son yıllarda tasarım harikası mutfak dizaynları sayesinde küçük mutfakları da kullanışlı ve keyifli bir hale getirmek mümkün.İnternet ve showroom' lar da gördüğünüz modern mutfak trendlerini birebir kendi evimize uyarlayamasakda, bu mutfak tasarım ve modellerinden ilham alarak, küçük dokunuşlarla,kendi mutfağımızı oluşturmamız mümkün.
Öncelikle mutfakların olmazsa olmazları, buzdolabı, fırın, mikro dalga, ocak gibi araçlarımıza yer bulmalıyız.Kolay erişilebilir ve kapladığı hacimleri göz önünde bulundurun.Kablo kirliliğini önlemek için mutfağınızda uygun yerlere priz taktırın.Mutfakta müzik dinlemeyi seviyorsanız, bir cep radyosunu sabit bir yere monte edin.Tv için de aynı şey söz konusu, tavan yada duvara tv askı aparatı taktırın, estetik durmasına özen gösterin.Eğer mutfakta çok zaman geçiriyorsanız, kendinize köşe koltuk ve TV den oluşan bir köşe oluşturabilirsiniz.

mutfak dekorasyonu


Mutfak aydınlatmasında gömme led ışıklar kullanarak, zengin bir görünüm ve bol ışık elde edebilirsiniz.Fazla ışık sevmiyorsanız, tezgah üstüne gizli spot takarak lokal aydınlatma sağlayabilirsiniz.Bu şekilde mufakta istediğiniz bölgede ışık elde ederek diğer bölümleri lokalize edebilirsiniz.
Mutfakta yemek masası üzerine koyacağınız sarkıt aydınlatma ile yemek masasının ışığını çoğaltmak ve dekoratif bir görünüm elde etmek mümkün.
Küçük mutfaklarda açılıp kapanan veya yuvarlak masa kullanabilirsiniz.Duvara monte edilmiş fazla geniş olmayan bir masa tablası da pratik olarak yer kazandıracaktır.Küçük mutfak dekorasyonlarında özellikle köşeler dikkatli biçimde ve işlevsel kullanılmalıdır.

mutfak tasarımı

Mutfağınızda sandalye olarak, üst üste depolanan taburelerin seçilmesi, az yer kaplanması açısından idealdir.
Bıçak, havlu, peçete, kepçe gibi gereçlerin, çeşitli askı sistemleri kullanılarak tezgah arasında depolanması, mutfak dolaplarında boş alan yaratmanızı sağlar.
Ankastreler mutfağın en değerli parçalarıdır ve gerek işlevselliği, gerekse görsel olarak mutfağa özel bir görünüm kazandırır.Daha işlevsel mutfaklar için, tezgah üstlerinde ve dolap içlerinde entegre bölümler oluşturmak, kullanım ve erişim kolaylığı sağlamanın yanısıra, görsel dağınıklığıda ortadan kaldıracaktır.


www.dugundavet.com
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön