Gelenek mi? Gelecek mi? Karar sizin. - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Nikah Şekeri / Düğün Hediyeleri

"Nikah Şekeri" bir düğün geleneğidir.Süslü,gösterişli yada sade olarak hazırlanır ve gelen misafirlere badem şekeri ile verilir.
Düğünden sonraya kalan nikah şekerleri oldugu gibi, tüketilip atılanlarda olur.
Son yıllarda klasik nikah şekerleri trend olmaktan çıktı.Bunun yerine çiftler daha kalıcı, hatırlanabilir, belki işlevsel ve doğal ürünler tercih etmekte.
Bazen bir çam fidanı, bezen bir küçük kavanoz bal yada mis kokulu bir tutam karanfil...
Aslında düğün konseptiniz ile uyumlu bir nikah şekeri herzaman daha anlamlı olacaktır.Örneğin, Deniz temalı bir düğün organizasyonu planladıysanız, deniz kabukları, gemi maketleri, çapa, deniz canlılarının magnetleri gibi sayılarını arttırabileceğiniz hayal gücünüze kalmış nikah armağanları düşünülebilir.
Nikah şekeri modellerini incelerken zorlanıyorsanız, mesleğinizi temsil eden bir sembol yada maket kullanmakta karar kılabilirsiniz.
Sevdiğiniz bir renk, bir çiçek yada hayvandan esinlenerek nikah şekerli düğün hediyesi oluşturmakta sıradan olmayan bir seçim olabilir.



Düğün bütçeniz de nikah şekeri için fazla yer ayırmak istemiyorsanız, ucuz ve kalitesiz ürünleri kullanmaktansa,
farklı bir yöntem ile daha anlamlı bir davranışta bulunabilirsiniz.
Bu noktada Dugundavet.com olarak çiftlere önerimiz, alternatif hediye olarak, nikah şekeri yerine sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edip, buraya ayırdıkları bütçeyi; Lösemili Çocuklar Vakfı,TEGV,ÇYDD gibi sayılarını arttırabilecegimiz kurumlara belge karşılığı bağışta bulunmaları.
Ayrıca bu tip yardım kuruluşlarının evlilik hazırlıkları yapan çiftler için hazırladıkları bir takım düğün paketleri bulunmakta.Dilerseniz bu paketlerden de faydalanabilirsiniz.
Tercih sizin, eminiz misafirleriniz bu duyarlı davranışınız karşısında şeker yemekten daha mutlu olacaklardır :)



 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön