Yaratıcı, geleneksel ve kişiye özel düğün hediyesi fikirleri - Dugundavet.com

İçeriğe git

Nikah Şekeri

Düğün Hediyeleri

"Nikah Şekeri" bir düğün geleneğidir.Süslü, gösterişli yada sade olarak hazırlanır ve gelen misafirlere badem şekeri ile verilir.
Düğünden sonraya, hatıra olarak kalan nikah şekerleri oldugu gibi, tüketilip atılanlarda olur.
Son yıllarda klasik nikah şekerleri trend olmaktan çıktı.Bunun yerine çiftler daha kalıcı, hatırlanabilir, belki işlevsel ve doğal ürünler tercih etmekteler.
Bazen bir çam fidanı, bazen bir küçük kavanoz bal yada mis kokulu bir tutam karanfil, lavanta...
Aslında düğün konseptiniz ile uyumlu bir nikah şekeri herzaman daha anlamlı olacaktır.Örneğin, Deniz temalı bir düğün organizasyonu planladıysanız, deniz kabukları, gemi maketleri, çapa, deniz canlılarının magnetleri gibi sayılarını arttırabileceğiniz hayal gücünüze kalmış düğün hediyeleri düşünülebilir.
Nikah şekeri modellerini incelerken zorlanıyorsanız, mesleğinizi temsil eden bir sembol yada maket kullanmakta karar kılabilirsiniz.
Sevdiğiniz bir renk, bir çiçek yada hayvandan esinlenerek nikah şekerli düğün hediyesi oluşturmakta sıradan olmayan bir seçim olabilir.

düğün hediyesi   nikah hediyesi   nikah şekeri


En ucuz nikah şekeri modelleri, ortalama 5-TL den başlamakta.Düğün bütçenizde nikah şekeri için fazla yer ayırmak istemiyorsanız, ucuz ve kalitesiz ürünleri kullanmaktansa, farklı bir yöntem ile daha anlamlı bir davranışta bulunabilirsiniz.
Bu noktada Dugundavet.com olarak çiftlere önerimiz, alternatif hediye olarak, nikah şekeri yerine sosyal sorumluluk bilinciyle hareket edip, buraya ayırdıkları bütçeyi; Lösemili Çocuklar Vakfı,TEGV,ÇYDD gibi sayılarını arttırabilecegimiz kurumlara belge karşılığı bağışta bulunmaları.
Ayrıca bu tip yardım kuruluşlarının evlilik hazırlıkları yapan çiftler için hazırladıkları bir takım düğün paketleri bulunmakta.
Dilerseniz bu paketlerden de faydalanabilirsiniz.
Tercih sizin, eminiz misafirleriniz bu duyarlı davranışınız karşısında şeker yemekten daha mutlu olacaklardır :)
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2020  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön