Osmanlı düğünü konsepti nasıl olmalı? Organizasyon detayları burada. - Dugundavet.com

İçeriğe git

Temalı Düğünler

Osmanlı (Saray) Düğün Teması


Düğününüz ile ilgili tüm detayların saray (Osmanlı) konsepti doğrultusunda düzenlendiğini  ve tüm ihtişamıyla o dönem alışkanlık ve yaşam biçimiminin mekana ve tüm dekorasyona yansıtıldığını hayal edin.  Saray (Osmanlı) döneminini yansıtacak her türlü malzemeve objeye ulaşmak artık mümkün. Düğün dekorasyonu ve genel yaşayış için Dolmabahçe Sarayını incelemeniz bile gerekmeyecek. Son dönem televizyon dizileri size o dönemle ilgili yeterli bilgiyi sağlayacaktır.
Düğün Yeri
İstanbul düğünleri için, mekan sorunu olmayacaktır. Konak, yalı, saray dönemini andıran herhangi bir  yapı, çeşme, bahçe stilinizi yansıtacak şekilde osmanlı temalı bir düğün konseptine rahatlıkla dönüştürülebilir.İstanbul dışında benzer mekanlar tüm anadolu da bulunmaktadır.

osmanlı saray temalı düğün

Davetiye
Osmanlı motifleri, lale, ebru, kaftan, çinili uygulamalar, tuğra, hat sanatı ile yapılmış işlemeler düğün davetiyenizin motifleri veya padişah fermanı tarzında davetiyeler saray (Osmanlı) temanızın ruhunu davetlilerinize yansıtabilir.

osmanlı temalı düğün davetiyesi

Düğün Kıyafeti
Gelinlik seçimi saray (Osmanlı) hissini verecek şekilde yapılmalıdır. Bunun için tüm renkler kullanılabilir ancak kumaşın dokusu, tüller, danteller, gelinliğin tasarımı çok önemlidir. Osmanlı temalı bir düğün kıyafetinde özellikle mücevherler ve işlemeli danteller  kullanılmalıdır. Sarayın tüm ihtişamı ve görkemi gelinliğinizden yansımalıdır. Gelinliğin rengi beyaz olabileceği gibi, gümüş, kayısı, mavi, lavanta, krem, pembe her renk gelinlik bu konsept için uygundur. Seçilen renk, şifon, tül, dantel, parlak taşlar, işlemeler ile zenginleştirilmelidir.

Düğün Dekorasyonu
Parlak taşlar, dantel, şifon, tüller, kristaller, güller, avizeler etkili bir görünüm için her tarafa uyum içinde serpiştirlmelidir. Düğünün genel renk paleti doğrultusunda seçimler yapılmalı. Kristal aksesuarlar, antika mobilya ve dekorasyon objeleri genel konsepti destekleyici malzemeler olarak düğünün olmazsa olmazlarıdır. Kapalı mekanlarda yüksek tavan tercih edilmeli ve ihtişam devasa avizeler, kritaller ve uçuşan tüller, tafta ve şifonlarla vurgulanmalıdır. Açık alan düğün mekanlarında antika objeler, çeşmeler, sunaklar, çardak ve taraçalar, gül bahçesi, lale bahçesi görünümü özenle uygulanmalıdır. Tabaklar, çay bardakları, peçeteler dekorasyona dahil edilmelidir. Düğün çiçekleri seçimi özenle yapılmalıdır.


osmanlı konsept düğün organizasyonu

www.dugundavet.comKumsal Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Osmanlı Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Film Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Doğal Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Retro Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Disney Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Mücevher Düğün Teması

Düğün Konseptleri

Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön