Salon dekorasyonu önerileri - Dugun ve davet organizasyon rehberi

İçeriğe git

Ana menü:


Salon Dekorasyonu

Evin salonu, özellikle misafirlerimizi ağırladığımız "hoşgeldin" bölümüdür.Evin hacim olarak en çok yer kaplayan mobilyalarının çoğunu "salon"da konumlandırırız.Koltuk, masa, vitrin gibi mobilyaları salonda doğru yerleştirmek, açıları ayarlamak önemlidir.Evdeki bireylerin ve ağırlanacak yaklaşık misafir sayısının saptanması salondaki eşyaların büyüklüğünü belirler.
Yemek masanızın büyüklüğünü belirlerken özellikle yukarıda saydığımız unsurları göz önünde bulundurun.Ayrıca almayı düşündüğünüz yemek masanızı sandalye ile deneyin.Vücudunuz ile masanın yükseklik oranına dikkat edin.
Masa kadar alacağınız sandalyenin uyumu ve niteliğide önemlidir.Ters kombinasyonlar yapabileceğiniz gibi ( ahşap-metal) aynı malzemeden yapılmış ürünleride tercih edebeilirsiniz.
Son yıllarda yemek masalarını uzun köşeleri için sandalye yerine ahşap banklarda tercih edilmekte ...
Bazı yemek masaları uzayıp kısalabilen gizli bölümlere sahip, böyle bir tercihle fazşa yer kaplamadan pratik çözüm üretebilirsiniz.Ani misafir baskınlarında, masanızın altında iç içe geçebilen tabureler bulundurmak her zaman işe yarayan bir yöntemdir.

yemek masası modelleri

Salon aydınlatmasında gömme led ışıklar kullanarak, zengin bir görünüm ve bol ışık elde edebilirsiniz.Fazla ışık sevmiyorsanız, birden fazla köşede yerden aydınlatma(abajur) ile bunu sağlayabilirsiniz.Bu şekilde salonda istediğiniz bölgede ışık elde ederek diğer bölümleri lokalize edebilirsiniz.
Salonda yemek masası üzerine koyacağınız sarkıt aydınlatma ile yemek masasının ışığını çoğaltmak ve dekoratif bir görünüm elde etmek mümkün.
Eğer camlarınız küçükse, güneşin rengi olan sarı ile ışığı yansıtma özelliği olan beyazı bir arada kullanarak aydınlık bir atmosfer elde edebilirsiniz.
Küçük bir salonda seçeceğiniz eşyalarda küçük olmalı.Örneğin küçük bir masa , dar bir kanepe gibi...Kanepenizi yerleştirirken bazı noktalara dikkat ederseniz alan kazanabilirsiniz.Kanepenizi duvara yaslamak yerine, odanın ortasına koymayı düşünün.Böylece mobilyalar için  duvar alanından kazanmış olursunuz.
Ayrıca ortaya yerleştirdiğiniz kanepe, bir seperatör görevi de görür.Koltuğun sırt kısmını bir raf ünitesi veya konsola destek için kullanabilirsiniz.

www.dugundavet.com
 
Ara
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön