Yüzük seçiminizi kolaylaştıracak detaylar - Dugundavet.com

İçeriğe git

Yüzük seçimi

Yüzük, toplulumumuzda hem bir takı, hemde ilişki durumunu ifade eden bir semboldür.Söz yüzüğü, nişan yüzüğü, evlilik alyansı, takı olmanın ötesinde birlikteliğin safhasını, kişinin ilişki durumunuda ifade eder.
Evlilik öncesi süreçte karşı taraf ve aileleleri ile kesilen söz, evlilik öncesi önemli bir safha olan nişanlılık dönemi ve nihayet nikah masasında verilen söz.Herbiri kendi içinde ayrı bir heyacan ve sorumluluk getiren bu dönemlerin en iyi ifade şekli çiftlerin taktıkları yüzüklerdir.Söz yüzüğü, nişan yüzüğü, evlilik alyansı...
Ne zaman alınır? Kim alır? Hangi parmağa takılır?Bu soruların cevaplarını sizin için yazdık...Evlenmeye karar veren çiftlerin aileleri durumdan haberdar edilerek, erkek tarafı kız tarafına kız istemeye gider.Aile ve çiftlerin evlilik için söz kestiği bu özel günde söz yüzüklerini erkek tarafı alır.Söz yüzüğü, sağ elin parmağına takılır.Nişan törenine kadar kalır.
Nişan yüzüğü yine yakın aile bireyleri arasında yapılan bir törenle takılır.Nişan yüzüklerini genelde kız tarafınınkini erkek, erkek tarafınınkini kız alır.Nişan yüzükleri bir kurdela ile tepsi içinde gelir.Aile büyüklerinden birinin konuşması ve iyi dilek temennileri ile çiftlerin sağ el yüzük parmaklarına takılır ve kurdela kesilir.

söz,nişan ve evlilik yüzükleri ...

Evlilik alyansı bir ömür boyu taşınan artık vücudun bir parçası olmuş simge bir takıdır.Yörelere göre evlilik alyansını kimin alacağı kısmı değişsede, evlecek çiftlerin bu kararı birlikte almaları doğru olandır.Evlilik tek taraflı yürütülen bir ilişki şekli olmadığına göre evlilik alyansını çiftlerin birlikte almaları doğru olanmış gibi duruyor.
Bir ömür boyu birlikteliğin simgesi olan evlilik yüzüğü kalbe yakın olan sol elin yüzük parmağına takılır.İlk defa yüzük takanlar için parmakta yüzük taşımak ilk başlarda garip gelsede, ilerleyen zamanlarda parmağınızda olmadığında bir eksiklik hissedeceğiniz bir simgedir, evlilik alyansı.
Urla / İzmir
0232 769 01 58
Evlilik Hazırlıkları Rehberi
Dugundavet.com
© 2007-2019  Tüm hakları saklıdır.
0232 769 01 58
İçeriğe dön