İçeriğe git
Damatlık seçimi
Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Damada özel · 19 Mart 2021
Damatlık seçimi, gelinlik seçimi kadar özen ister. Düğün hazırlıkları aşamasında gelin adaylarının seçimini kolaylaştıran  pek çok alternatif medya ve modaevi bulunmakta. Damat adayları bu konuda çok geniş alternatiflere sahip olmasa da, alışverişe ayıracakları zamanı efektif kullanarak alternatifleri çoğaltabilirler.
damatlık modelleri

Düğün günü uzundur ... Sabah erken başlayan hazırlıklar, kuaför, gelin-damat stüdyo veya dış mekan fotoğraf çekimleri, düğün arabası ve ... düğün mekanında final.
Bu konuda yapılan en büyük hata, diğer düğün detayları ile uğraşırken Damatlık seçimini son dakikaya bırakmaktır.Unutmayın yanınızda size "beyaz atlı prens" diyen beyazlar içinde bir prenses'e eşlik edeceksiniz. Gün boyu çekilecek resimler, nikah masasındaki duruşunuz ve ilk dans...İlerde keşke dememek için mağaza dolaşmaya ve model denemeye kendinizi hazırlayın, zaman ayırın.

Damatlığınızda ayrıntılar önemlidir.Ceket, gömlek, yelek, düğmeler, pantolon, kemer, ayakkabı, mendil, kemer(kuşak), ayakkabı, papyon, kravet, çorap, yaka çiçeği, kol düğmeleri ile damatlığınız bir bütündür.Vitrinde manken üzerinde şık gözüken bir damatlık modeli üzerinizde aynı şekilde durmayacağından, bol bol deneme yapın.

damada özel

Damatlığınızı hazır damatlık modellerinden alabileceğiniz gibi, işinin ehli bir terzi ile çalışarak, tamamen size özel dikilmiş bir damatlık diktirebilirsiniz. Mağaza mağaza dolaştığınız ve içinize sinen bir damatlık göremediniz.Yada fiziki yapınıza uygun hazır bir damatlık modeli bulamadınız.Kırlangıç veya şal yaka bir smokin yada slimfit bir takım elbise... Her iki durumda da imdadınıza profesyonel terziler yetişiyor. Profesyonel ve deneyimli bir terzi bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

"Damatlık tercihinizi yaparken mevsim, düğün mekanı ve konsept önemlidir."

Genelde damat adayları renk seçiminde beyaz gelinliğin yanında siyah tercih ederek yer almakta. Siyah rengin genelde model üzerinde şık durması, küçük detayları örtmesi bu tercihi kolaylaştırıyor.Yine lacivert renk damatlık da popüler tercihler arasında yer almakta. Her iki durumda da beyaz renk gömlek, koyu renk ayakkabı uyumludur.
Vücut tipiniz fit ve ortalamanın üzerinde bir boy ölçüsüne sahipseniz, beyaz renk bir smokin size yakışacaktır. Smokin damatlık seçiminde kesik yakalı bir gömlek ve siyah papyon bütünü tamamlar.
Eğer damatlığınızı bir gün için değilde düğün sonrası da giymek isterseniz bu konuda modacınız veya terzinizden yardım alabilirsiniz.Damat ceketlerine takılan sökülebilen saten yakalar sayesinde kıyafetinizi düğün sonrası da giymeniz mümkün.

Detaylar
Düğün eğlencesi sırasında terleyeceğinizi göz önünde bulundurun, yanınıza yedek gömlek almayı unutmayın.
Takı sırasında damatlığınıza iğne takılsın istemiyorsanız, geniş bir kurdeleyi boynunuza takabilirsiniz.
Aksesuar olarak kol düğmelerinizi ihmal etmeyin, kombin oluşturun.
Kır düğünlerinde yakanıza mendil yerine canlı mevsim çiçeği takın.

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2021 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön