Düğün ilk dans

İçeriğe git

Düğün ilk dans

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dansı · 15 Aralık 2020
Dans etmeyi seven çiftler için bile düğün dansı bazen ürkütücü olabilir. Doğru bir planlama ile düğün dansınızı stresinizi attığınız eğlenceli bir aktiviteye çevirebilirsiniz. İşte size düğün ilk dansınızı doğru planlamak için uygulamanız gereken ipuçları…
Düğün dansı derslerine ne zaman başlamalı?
Düğün dansınızı sade fakat düzgün bir şekilde yapmak için zaman ayırmalısınız. Son dakikaya bırakılmış dans derslerini hiç almasanız belki de daha rahat edersiniz. Mümkünse düğünden ortalama 3 ay önce dans derslerine partneriniz ile başlamanız iyidir. Zaman geçtikçe öğrendiğiniz dans figürleri hoşunuza gidecek ve kendinize olan güveniniz artacaktır.

İlk dans şarkısı seçimi
Düğün dansınız için seçeceğiniz şarkınıza nişanlınız ile birlikte karar verin. Dans derslerine başlamadan önce eğitmeninize elinizde bir şarkı ile giderseniz, onunda işini kolaylaştırmış olursunuz. Slow, hareketli yada yöresel bir şarkı… Tamamen size özel bir şarkı seçmeye özen gösterin. Bu bir dans yarışması değil, daha önce defalarca yapılmış düğün danslarını tekrar etmenin bir anlamı yok. Sizin için anlamlı, anısı olan yada bundan sonra olacak olan bir şarkı seçmeye özen gösterin. Dans müziğinizi telefonunuza kaydedin, her boş zamanınızda bol bol dinleyerek, kendinizi, partnerinizi sahnede hayal edin.


İlk dans  koreografisi


Şarkıya göre koreografi mi?  Koreografiye göre dans mı? Düğün dans eğitmeniniz, şarkı seçiminden sonra bunu size söyleyecektir. Dolayısıyla önce şarkı seçimi yapılmalı, sonra bu yapı üzerine çiftlere özel bir  koreografi uygulanmalıdır. Özel bir yetenek sahibi olmanıza gerek olmasa da, herkes dans için yeterli kıvraklığa ve en önemlisi sabra sahip olmayabilir.

düğün il dans

Düğün ilk dans süresi ne kadar olmalı?
Düğün kıyafetleri, zemin, ortam ve üzerinizdeki bakışlar düşünüldüğünde düğün dans süresinin ne olacağı oldukça önemlidir. Peki ne dar bir süre? Düğün danslarında misafirleri etkileme, dikkatleri üzerinize çekme, ilgiyi dağıtmama gibi unsurlar ilk 1,5 dakika için geçerli olacaktır. 4 yada 5 dakika süren düğün danslarında emin olun şarkı bittiğinde bunun farkında olan yalnızca siz olabilirsiniz. Ortalama 2,5 dakikalık bir dans süresi, dansı öğrenmek ve uygulamak için yeterlidir.

Düğün dansı provası
Aslında dans eğitmeninizden alacağınız 3- 4 ders sonra, ilk dansınızın figürlerini, müziğin akışını, zamanlama vs öğrenmiş olacaksınız. Fakat burada işiniz bitmiyor, aksine yeni başlıyor diyebiliriz. Düğün dans eğitiminin belki de en can alıcı noktası, bol bol prova yapmak. Sadece dans dersi için gittiğiniz stüdyoda değil, evde, barda, hatta işyerinizde bile mümkünse bol bol prova yapın. Düğün mekanınıza her gittiğinizde mümkünse pistte dans edip, adımlayarak sahneyi kullanın. Son provalarınızı mümkünse tarlatanlı kabarık bir etek ve duvak eşliğinde almanız iyi olacaktır.

Unutmayın, bu dans, evliyken yapacağınız ilk dans..!0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön