Düğün ışık sistemleri

İçeriğe git

Düğün ışık sistemleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Ses ve Işık Sistemleri · 19 Ocak 2021
Düğün hazırlıklarını yaparken pek çok çiftin atladığı, önemli bir ayrıntıdan bahsedeceğiz. Düğün Mekanınızın ve organizasyonun tüm atmosferini değiştiren ışık sistemlerini inceleyelim. Işık sistemleri ile değişik kurgular yaparak düğün mekanınızı etkileyici ve bir o kadar şaşırtıcı dekoratif bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Şunu unutmayın ki, flöresan ışıklar ile aydınlatma yapılmış bembeyaz bir salon, hem siz hem de misafirleriniz için soğuk bir atmosferdir.

Düğün Işık Sistemleri

Dijital bir robot, manuel bir spot veya masalara serpiştirilmiş mum, şamdan vs. Tüm bunlar düğün mekanının atmosferini değiştirebilen dekoratif malzemelerdir, yeterki doğru yerde ve zamanda kullanılsın. Peki düğün ve davet organizasyonlarında  ışık sistemleri nasıl olmalı? Ne tür bir ışık sistemi kiralama hizmeti alınmalı?

Kır düğünü ışıklandırma

Açık alanda yapılan kır düğünlerinden başlayalım. Genelde çiftler, kır düğünlerinde doğal dokuyu bozmamak adına fazla renkli spot ve aydınlatmadan uzak dururlar. Mekanın bir diskotekten çok gözü rahatsız etmeyen soft ışıklar ile aydınlatma yapılması bu ihtiyacınızı karşılar. İtalyan filmlerinde karşımıza çıkan, düğün alanının masaların üzerinden geçen japon fenerleri veya çıplak ampullerle ışıklandırılması güzel bir atmosfer yaratmak için yeterli olacaktır. Soft ışık derken, masa düzeninde misafirlerin ikramları rahat ve net bir şekilde görmesi için masa üzerlerine şamdan yada uzun mumlarla takviye yapmayı ihmal etmeyin. Düğün alanında görmek istemediğiniz yada ön planda olmasını istemediğiniz alanların gizlenmesinde de ışık oyunlarından faydalanabilirsiniz. Bu alanların ters ışıklarla gölgelenmesi ışık sistemleri ile mümkün. Düğün alanında bulunan bir ağacın aydınlatılması, dikkati ağaca çeker, gizlemek istediğiniz alan loş ışıkta kalabilir.
düğün ışık sistemi

IŞIK BİR İŞARETTİR
Düğün Mekanındaki Işık gücünün kısılabiliyor veya bölümler halinde yanıp sönebiliyor olması avantajlıdır. Misafirlerin düğün mekanına ilk girişlerinde, nikah ve yemek sırasında ışıklar maksimum seviyede olabilir. Bu kimseyi rahatsız etmeyecektir. Ancak ana yemeğin sonuna doğru kısılacak ışıklar ile misafirlere yemeğin bittiğini ve artık dans pistinin açıldığı mesajını verirsiniz. Aydınlık bir ortamda dans havasına girmek her zaman zordur.

Kapalı alan düğün mekanı ışıklandırma

Kapalı alan düğün mekanlarında masa ve pist ışıklandırması ayrı düşünülmelidir. Günümüz düğün organizasyonlarında masa aydınlatmaları mum, şamdan ve led teknolojisi kullanılarak sağlanmaktadır. Yemekli yuvarlak masa düzeninde, misafirler için göz yormayan, karşılıklı birbirini ve sahneyi görebilen organizasyon objelerine yer vermek akıllıcadır. Kullanılan şamdanın uzunluğunu göz ardı etmeyin, mutlaka masa üzerinde görün, deneyin.

düğün ışık sistemleri

Pist üzerine düşen ışıkların konum ve kullanımına gelince; Bu noktada en önemli konulardan biri pist için kullanılan ışığın misafirlerin gözüne gelmemesi için yeterince yüksekten yansıtılmasıdır. Kiralanan veya mekanda bulunan ışık sistemleri tavana monte edilebilir veya truss denilen ve yükselebilen demir sisteme takılabilir. Bu konudaki isteğinizi mekan yetkilisi veya ışık sorumlusuna iletin. Yemek sırasında ve gelin-damat masa dolaşması sırasında pist deki ışıkların renk geçişleri ve hareketleri oldukça yavaş olmalı, dikkat çekmemelidir. Ana Yemek sonrası kısılacak düğün mekanı genel aydınlatması ile birlikte pist ışıkları ortaya çıkar, pist açılır.

Firma tercihinizi yaparken kullanılan ışık sistemlerinin niteliği, kiralama ücreti ve önceki deneyimlerini göz önünde bulundurun.

Ses, ışık ve görüntü sistemleri kiralama firmaları için lütfen TIKLAYIN


Dugundavet.com0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön