Evlilik teklifi anının fotoğraflanması

İçeriğe git

Evlilik teklifi anının fotoğraflanması

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Evlilik teklifi · Perşembe 03 Haz 2021
Tags: Evlilikteklifianıfotoğrafçıöneriler
Evlilik teklifi anının fotoğraflanması önemlidir. Evlilik teklifi sırasında çekilen fotoğraflarınızın mükemmel olmasını istiyorsanız, kesinlikle profesyonel bir fotoğrafçının tecrübesinden faydalanmalısınız. Teklif anındaki ışığın açısı, zamanlama ve konum ile ilgili sizinle paylaşmak istediğimiz önerilerimiz var. İlham almanız dileğiyle...

evlilik teklifi anı

Evlilik teklifi fotoğraf çekimi nedir?
Ömrünüzün bundan sonraki kısmında birlikte yaşamak ve yaşlanmak istediğiniz kişinin önünde, gözlerinin içine baktığınız o an, evlilik teklifi anıdır. Bu anın tekrarı mümkün değildir, tektir ve size özeldir. Bu heyacanın, bakışların ve ortamın kayda geçirilmesi, evlilik teklifi fotoğraf çekimidir.

Fotoğraf çekimi maliyeti ne kadar?
Profesyonel fotoğrafçıların hizmet alanı her geçen gün genişliyor. Bunun en büyük sebebi, klasik çekimlerin dışına çıkan farklı ve yüksek çözünürlükte fotoğrafların sosyal medya aracılığı ile paylaşılması. Durum böyle olunca düğün, nişan, kına organizasyonlarının dışında fakat onlarla paralel olan evlilik teklifi fotoğraf çekimi de son yıllarda oldukça popüler oldu. Diğer organizasyonlara göre fotoğraf çekim süresinin genelde daha az olmasından dolayı maliyeti de o oranda düşmektedir. Düğün organizasyonunda 1000- 2000 poz çekiliyorsa, evlilik teklifi fotoğraf çekiminde bu sayı 500 civarına düşmektedir. Bulunduğunuz ile göre fiyatlar değişkenlik göstersede kıyaslamayı, zaman ve çekilen kare üzerinden hesaplayabilirsiniz. Düğün fotoğraf çekimi için 1500 TL ödüyorsanız, evlilik teklifi fotoğraf çekimi ücreti için 500 TL önerebilirsiniz.

evlilik teklifi anı

3 altın kural
Fotoğrafçınız bu ölümsüz anın fotoğraflanması için tüm tecrübesini işine yansıtacak olsa da, ona yardımcı olmak, mümkün olan en iyi çekimi yapabilmesini sağlamak  için önerilerimiz var.
İlk olarak evlilik teklifinizi ne zaman, nerede ve nasıl yapacağınızı fotoğrafçınız ile paylaşın. Açık alan yada kapalı alan tercihinizi kendisine söyleyin. Arka fonda nasıl bir manzara yada dekor olacağını hayal edin. Sürpriz bir fotoğraf çekimi olacağından, fotoğrafçınız muhtemelen bir ışık kaynağı kullanmayacağından, en doğal ve yeterli ışığın ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Evlilik teklifi anında fotoğrafçınızın nerede duracağını öğrenin ve teklif öncesi onunla göz teması kurarak start'ı verin.
İkinci önemli detay ise, çok özel bu an için özel hazırlanmanız. Fotoğraf ve video kayıtlarına yansıyacak bu an için kıyafet ve saç, sakal, makyaj vs. bakımınız ihmal etmeyin.
Bir değil, iki fotoğrafçı ile çalışarak bu önemli anın tüm ayrıntılarının kayda geçmesini sağlayabilirsiniz. Evlilik teklifi anının değişik açılardan çekilmesi, farklılık yaratacaktır, elbette bütçenizde buna yer varsa.

Mutluluklar...0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön