Evlilik teklifi ne zaman yapılmalı?

İçeriğe git

Evlilik teklifi ne zaman yapılmalı?

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Evlilik teklifi · Cumartesi 16 Ock 2021
Evlilik kararı almak tek başına verilen bir karar değildir. Evlilik teklifi ne zaman yapılmalı? Bunun için şartlar uygun mu? % 100 emin olmadan evlilik teklif etmeyin. Sürprizlerle karşılaşmayın.

evlilik teklifi

Ya teklifinizi reddederse!
Kendinizden ne kadar emin olursanız olun, hep bir tarafta kalan soru işaretleri olabilir. Belki de evlilik teklifi fikrine sahip bir çok damat adayı “ya kabul etmezse” gibi olumsuz düşüncelere kapılabilirler. Bu fikirlerden kurtulmanın ve evlilik teklifi için şartların uygun olup olmadığını anlamanın bir kaç yolu var. Haydi inceleyelim…

İlişki süresi
Partnerinizle ne kadar uzun süre zaman geçirirseniz birbirinizi o kadar iyi tanırsınız. İyi tanıdığınız insanın da kaşından, gözünden ve sözlerinden neyi ifade etmek istediğini anlayabilirsiniz. Partnerinizle geleceğe dair planlar yapmak, evlilik teklifi için yanan ilk ışıktır. Gelecek planlarını birlikte yapmak için belirli bir süre yok, ama bu süre kesinlikle 1 hafta yada 1 ay değildir. İlişkide çiftlerin birbirine açık olması, her konuyu tartışabiliyor olmaları bu süreyi belirler.
Ayrıca çiftlerin ilişki süresi içinde birbirleri hakkında ciddi düşünmeleri, buluşma zamanlarının artık kendilerine yetmiyor olması da “evlilik teklifi zamanının" yaklaştığını gösterir.

Güven vermek
Elbette bir erkek, evlenmek istediği kişiye güvenmek ister. Fakat burada konumuz karşı tarafa güven vermek, çünkü teklif kendisine yapılacak. Dolayısıyla bir kadın, kendisiyle evlenmek isteyen kişiye güvenmek ister, bunu sağlamakta erkeğe büyük sorumluluk düşer. Erkek güven, sadakat, maddiyat, sevgi konularında yeterli olmalıdır. O’nun güvenini kazandığınızda köprünün yarısını geçtiniz demektir.

Ekonomik durum
Evlilik, beraberinde ekonomik sorumluluk ve zorunluluklar getirecektir. Düğün, barınma, sağlık ve yaşamsal giderlerin çiftlere getirdiği sorumluluk yadsınamaz. Evlilik hazırlıkları yapan çiftler, ekonomik durumlarını gözden geçirmeli. Olası aksilikleri göz önüne almalı, doğru hesap yapmalıdır. her şeyin kusursuz bir şekilde olması elbette beklenemez, fakat asgari geçim şartları sağlanmadan evlilik teklifi yapmayın. Partnerinizin kafasında soru işareti olmamalı.

Uyum
Yukarıda saydığımız şartların uygun olması “evlilik teklifi zamanı” için yeterli kriterlerdir. Ancak bütün bunları çiftlerin maksimum düzeyde uyumlu olduklarını düşünerek sıraladık. Aşk ve sevgiye dayalı ilişkilerde uyum ve hayata bakış, hobiler, aile, arkadaş ilişkileri de önemlidir. Uyum için çiftlerin zaman ihtiyacı vardır. Söz ve Nişanlılık dönemi de çiftlerin uyumunu pekiştirmek için uygun dönemlerdir.

İlişkinizin kademeli olarak güçlenmesine izin verirseniz, uzun vadede kazanan siz olacaksınız. Unutmayın “artık ben yok, biz var”

Diz üstünde ona ne söyleyeceğini şimdi düşünmeye başlayabilirsin...

0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön