Evlilik teklifinizi reddetti, peki şimdi ne olacak?

İçeriğe git

Evlilik teklifinizi reddetti, peki şimdi ne olacak?

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Evlilik teklifi · Pazartesi 12 Nis 2021
Sevdiğiniz ve kendinize eş olarak seçtiğiniz kişiye yaptığınız evlilik teklifinin geri çevrilmesi her şeyin sonu mu gerçekten? Teklifinizin reddedilmesi her şeyin sonu olmasa da, hayal kırıklığı yaratacağı kesin. Peki, yeniden kendinize güveninizin gelmesi, karşı tarafın hazır olduğunu anlamanız ve onu kaybetmemeniz için neler yapmanız gerekir?

elilik teklifi

İlk tepki
Aşkınıza evlilik teklifi yaptınız ve cevabı "hayır" oldu. O an dünyalar başınıza yıkılmış gibi hissedebilir, kızabilir, diliniz tutulabilir yada ağlamak isteyebilirsiniz. Bütün bunlar insani tepkiler olsada, aldığınız red cevabı ile O'nun hakkında tüm düşüncelerinizi bir anda değiştirmemelisiniz. Olabildiğince soğukkanlı olmak, bunun sebebini düşünmek, empati yapmak bu zor anın acılarını hafifletmek için atabileceğiniz ilk adımlar olmalı. O'nun cevabı "hayır"da olsa, olgunlukla bu cevabı kabul ederek saygınızı belli edin. Anlık değil, uzun vadeli düşünün.Sebepler ne olabilir?
Nadiren de olsa evlilik tekliflerinde alınan "hayır" cevaplarını bir kaç sebep altında toplayabiliriz.
1-Zor kadın imajı vermek. İlk teklifte "evet" demektense, biraz naz yapmak, bu süreci biraz daha uzatmak bazı çiftlerde karşılaşılabilen bir durumdur.
2-Eğitim hayatını tamamlamak yada kariyer yapmak. Evlilik planı yaptığınız kişinin eğitim hayatının devam ediyor olması evlilik planlarını etkileyebilir. Aynı şekilde iş hayatında kariyer planları olan biri içinde evlilik planı ötelenebilir.
3-Ailenin ilişkiden haberdar olmaması.
4- Ekonomik sebepler.
5-Çocuk sahibi olma. İki taraftan biri çocuk sahibi olmak isteyip, diğeri istemeyebilir. Bu önemli bir görüş ayrılığı sebebidir.
6-Boşanmış eş durumu. Bir yada birden fazla boşanmış birinden evlilik teklifi alan biri karar vermekte zorlanabilir. Aynı durumun kendi başına gelmesinden korkabileceğini düşünerek, O'na sevgi ile birlikte güven de vermelisiniz.
7-İki taraftan birinin, önceki ilişkisinden çocuk sahibi olması da "evet" cevabının kolay çıkmasını zorlaştıran sebeplerdendir.

evlilik teklifi

Bundan sonra ne olacak?

Yılmak yok yola devam... Vermiş olduğu cevabı sizi sevmiyor yada istemiyor olarak algılamayın. Hayır cevabı almanızın sebeplerini belirledikten sonra O'na biraz zaman vermelisiniz. Sizin olduğunuz kadar O'da bir şok yaşamış olabilir.
İlk adımı yine siz atmalısınız, O'ndan vazgeçmediğinizi göstermeli, sizin için hala ne kadar değerli olduğunu hisssettirmelisiniz. Bu tavırlarınız bile O'na size güvenme konusunda ilham verecektir.
Belirsizlikleri ortadan kaldırmak, net ve dürüst olmak ilişkinizde önceliğiniz olmalı. Evlilik teklifini tekrarladığınızda doğru zamanın gelmiş olduğundan emin olun.

Güven duygusu
Siz her ne kadar doğru zamanın geldiğini düşünerek, evlilik teklifini yapmış olsanız da, karşı taraf için belki de sevgiden daha önemli olan duygu güven duymaktır. Birbirinizi gerçekten seviyor olabilirsiniz. Sevginize karşılık bulmuş da olabilirsiniz. Peki ya güven...O'nun güvenini kazandığınıza inanıyormusunuz? Gelecekle ilgili kaygıları var mı? Evlilik uzun soluklu bir yolculuktur, anne baba olma fikri, barınma, geçinme gibi konuları enine boyuna konuşup, O'na bu konularda güven vermelisiniz. Kafasında soru işaretleri varsa bunları içtenlikle cevaplamalısınız.


0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön