Hafta içi düğünleri

İçeriğe git

Hafta içi düğünleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğüne doğru · Pazartesi 07 Haz 2021
Hafta içi düğün yapmak, ilk bakışta dezavantajmış gibi gelse de, iyi bir plan ve zamanlama yaparak bu durumu avantaja çevirebilirsiniz.

hafta içi düğün organizasyonu

Hafta içi düğün yapmak
Pandemi dönemi yasakları nedeniyle ertelenen düğünler, özellikle bu yaz sezonunda hafta sonları için yoğun talebe neden oluyor. Yoğun talep nedeniyle hafta sonları için düğün rezervasyonlarını dolduran düğün mekanları, aynı gün iki düğün organizasyonu ve hafta içi düğün yaparak talebi karşılamayı düşünüyor. Özellikle yemekli düğün organizasyonlarına gelen yoğun talep, fiyatların da aynı oranda artmasına neden oluyor. Bu fiyat artışlarından etklenmek istemeyen çiftlerin imdadına ise hafta içi düğünleri yetişiyor.

Hafta içi hangi gün düğün yapmalı?
Düğün mekanları Cuma günlerini hafta sonu saydığından, Pazartesi ile Cuma günü arasında kalan günlerden birinde düğününüzü yapabilirsiniz. Bu günler içinden ise en uygun olanı Perşembe günü diyebiliriz. Ertesi günün, hafta sonu ile arada kalan tek gün olması nedeniyle çiftler tarafından en çok tercih edilen gün perşembe.

Dezavantajları
Hafta içi düğün yapmanın en büyük dezavantajı, davet etmeyi planladığınız kişilerin çoğunun çalışıyor olması diyebiliriz. İş çıkışı düğün mekanına geçmek zaman alacaktır. Akşam üstü trafiği, kıyafet değişimi, kişisel bakım gibi engelleri düşünerek varsa eğer nikah saatini daha geç bir zamana öteleyebilirsiniz. Eğer resmi nikah töreninden sonra düğün alanına geçilecek ise, nikaha gelemeyen misafirleriniz için sahte (fake) nikah organize edebilirsiniz.

Avantajları
Hafta içi düğün yapmanın en büyük avantajı, indirimli ve uygun bir düğün paketi satın almanız diyebiliriz. Hafta sonlarına olan yoğun ilgi, düğün mekanlarını hafta içi düğünlerini cazip hale getirmek için kampanya ve indirim yapmaya teşvik ediyor. Ayrıca iş günü olduğundan davetli listenizi elemeniz daha kolay olacaktır. Çocuklu ailelerin de hafta içi davetlere iştirak etmesi, uyku saati, okul gibi sebeplerden dolayı daha zordur.
Sadece düğün mekanı değil, diğer düğün tedarikçileri de hafta içi organizasyonları için kampanya ve indirimler uygulamaktalar. Müzik servisi, dekorasyon, fotoğrafçı gibi kalemlerden bu sayede tasarruf sağlayabilirsiniz.
Hafta içi düğün planı yaparken, organizasyonunuzu çok geç saate bırakmak istemiyorsanız, başlangıç saatini biraz öne çekebilirsiniz.0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön