Size özel bir ilk dans şarkısı seçimi

İçeriğe git

Size özel bir ilk dans şarkısı seçimi

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dansı · 27 Nisan 2021
Düğün organizasyonlarında tercih edilen ilk dans şarkılarının benzer yada aynı olduğuna çok denk gelmişsinizdir. Sıradan olmayan bir düğün ilk dans şarkısı seçimiyle, bunu sadece kendinize özel kılabilirsiniz.
Elbette popüler şarkıların çiftler tarafından çok talep görmesi yadırganmamalı. Fakat misafir olarak gittiğiniz düğünlerde hep aynı şarkı ile dans eden çiftleri görmek de hiç özel olmasa gerek. Size özel bir ilk dans şarkısı seçimi, çok da zor değil, yeterki biraz yaratıcı olun, nasıl mı? Başlayalım...

düğün ilk dans şarkısı seçimi

İlk dans şarkınız ne ifade etmeli?
Elbette sevgi... Türkçe yada yabancı bir şarkı alternatifinde elbette şarkı melodisi kadar sözleri de önemlidir. Şarkı seçimi yaparken, sözleri içerinde ayrılık, sevmeyeceğim, terkedeceğim gibi sözlerin olmamasına dikkat edin. Şarkının sizin için bir hikayesi olsun. Şarkının sözlerinin içinde hislerinizi ifade eden sözlerin olması iyi olur. Nede olsa birbirinize bakarak dans edeceksiniz.

Birlikte daha fazla müzik dinleyin
Nişanlınız ve sizin düğün ilk dans şarkısı için kafanızda alternatifler hazır olabilir. Fakat daha fazla şarkı dinlemek ve bu alternatifleri çoğaltmak farklılık yaratacaktır. Fazla bilinmeyen bir melodi bulmak altın bulmak gibidir. Böylece düğün günü misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Youtube, Spotify gibi gibi müzik dinleme kanallarında oldukça fazla alternatif bulunmaktadır. İşte, evde, arabada bu ve benzer kanallar yardımıyla seçeneklerinizi çoğaltın. Genel olarak beğendiğiniz şarkıları bir liste altında toplayın ve buradan eleme yaparak hedefe ulaşmayı deneyin.

Cover versiyonları göz ardı etmeyin.
Günümüzde bir çok orjinal şarkı, farklı şarkıcılar tarafından bazen aslından daha iyi olarak yeniden yorumlanabiliyor. Düğün ilk dans şarkınız bir çok kişi tarafından daha önce kullanılmış olabilir, peki cover versiyonu... Birde bu gözle bakarak farklı versiyonları dinleyin...

düğün ilk dans

Oldies but goldies...
"Ne varsa eskilerde var" diye boşuna dememişler. Popüler ve çok tercih edilen yeni şarkılardan uzaklaşmak istiyorsanız, eski arşivleri karıştırabilirsiniz. Tamamen size özel bir ilk dans şarkısı bulmanız, geçmişe yapacağınız bu yolculukta hiçte zor olmayacaktır.

Arkadaşlarınızdan fikir alın
Bazen gözümüzün önünde duranı göremeyebiliriz. Düğün stresi, koşuşturma derken ilk dans şarkısı için doğru alternatifi bulmak gerçekten mümkün olmayabilir. Bazen iki, üç şarkı arasında seçim yapmak da zor gelebilir. Bu durumda arkadaşlarınızdan yada var ise dans dersi aldığınız eğitmeninizden destek alabilirsiniz.

Canlı performans
Sesine yada enstrumanına güvendiğiniz bir arkadaşınız varsa bu fırsatı kaçırmayın. Düğün ilk dans şarkınızın canlı olarak icra edilmesi kesinlikle orjinal bir fikir. Klişe olmayan bir dans şarkısı seçimi yaparak, bunu düğün günü canlı yada playback yaparak kullanabilirsiniz.

Şarkının süresi
Düğün ilk dans şarkınıza karar verdikten sonra şarkınızın süresi konusunda da karar verin ve uygulayın. Şarkınız çok uzun tutmayın. Ortalama 2,5 dakikalık bir şarkı uzunluğu idealdir. Örneğin şarkınızı 4 dakika olarak ayarlamayın. Bu süre ilk dans süresi için oldukça uzun bir süredir. Şarkınızın orjinali uzunsa bile gerekli kısalmayı yapması için düğün dj'iniz den yardım alabilirsiniz.
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön