Kadın evlilik teklif eder mi?

İçeriğe git

Kadın evlilik teklif eder mi?

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Evlilik teklifi · Cuma 05 Mart 2021
Evlilik teklifi, çiftler arasında hayatlarının o andan sonraki kısmını birlikte geçirmek adına kritik bir karardır. Geleneksel kadın / erkek ilişki modellerinde evlilik teklifini bekleyen hep kadın tarafı olmuştur. Kadın evlilik teklifini karşı taraftan beklemek yerine kendi eder mi? Elbette "evet". Geleneklere meydan okuyan ilişki modellerinde bu gayet normal sayılabilir.

erkeğe evlilik teklif etmek

Evlilik kararı

Evlilik, tek başına yapılan bir eylem olmadığına göre, çiftlerden birinin diğerini evlilik teklifi için bekletmesi açıkcası bencilce bir davranış değil mi? Evlilik teklifi öncesi her iki tarafın da bu birlikteliğin devamı konusunda uzun tartışmalar yapması normal olandır. Prensipte evlilik kararı verilmişse beklemenin kime ne faydası olacaktır. Evlilik teklifi sonrası zaten nişanlılık dönemidir ve hazırlıklar için bu dönem yeterlidir.

Evlilik teklifi beklemek

Evlilik teklifi için beklenen süre, bir kadın için ne kadar kısa olursa olsun, hayatının en uzun bekleme süresi olabilir.İlk başlarda heyecanlı olarak adlandırılılan bu süreç, zaman geçtikçe bezdirici bir zaman aşımına dönebilir. Bu teklifi yıllarca bekleyenler olduğunu düşünürsek haksız sayılmazlar. Evlilik teklifinin büyüsünü bozmamak gerekir yani sürpriz bir şekilde, beklenmeyen bir zamanda olması gelenekseldir.
Erkek açısından bakarsak evlilik teklifi için şartların ( maddi, manevi ) en uygun olması beklenir. Kadınlar için ise çoğu zaman "iki gönül bir olursa samanlık seyran olur." durumu söz konusu. Yani birbirini seven iki kişinin evlenmek için şartların en uygun hale gelmesini beklemek, zaman kaybından başka bir şey değil. Peki, günümüzde birbirini seven çiftler arasında aylarca, belki de yıllarca kadının bu teklifi beklemesi  ne kadar adil?

Kadın nasıl evlilik teklif eder?

Bir erkeğe evlilik teklif etmek için kendinizi hazır hissediyorsanız planlamaya başlayabilirsiniz. Evlilik teklifi için uygun zaman ve yeri belirlemek, bu konuda atılacak ilk adımdır. En önemli kısım böyle bir teklife karar vermektir, buna cesaret edebiliyorsanız , kendinizi tebrik edin. Merak etmeyin erkeklerde bir kadına evlilik ederken aynı psikolojide olurlar.
Evlilik teklifi fikirleri için bir çok alternatif bulunmakta, kendiniz ve sevdiğiniz için en uygun olanı seçin. Bu güzel kararın uygulanmasında arkadaşlarınız yada ailelerinizden yardım alabilirsiniz. Bir evlilik teklifi klasiği olan diz çökmek ve yüzük takmak, karşı tarafı şaşırtmak için yeterli olacaktır. Yüzük tekmak istemezseniz, O'na bir saat, küpe yada kol düğmesi gibi hatıra değeri de olabilecek bir hediye alabilirsiniz.
Erkek ne der? Ne düşünür?
Bir kadından evlilik teklifi alan erkeğin kısa bir süre şok geçirmesi, dilinin tutulması normal karşılanmalıdır. Belki ilk anda utanabilir, hatta kızabilir,  "ama olmaz ki, ben teklif edecektim" diyebilir. Ama merak etmeyin "hayır" demez. Sevginizden eminseniz bu anın tadını çıkarın. gözlerinin içine bakın ve "hayatınızın bundan sonraki kısmını birlikte geçirmek istediğinizi O'na söyleyin. Evet cevabını aldıktan sonra düğün ile ilgili planlar yapmaya, balayı alternatiflerini düşünmeye başlayabilirsiniz0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön