Osmanlı / Saray Temalı Düğünler

İçeriğe git

Osmanlı / Saray Temalı Düğünler

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Düğün dekorasyon · 15 Aralık 2020
Düğününüz ile ilgili tüm detayların saray (Osmanlı) konsepti doğrultusunda düzenlendiğini  ve tüm ihtişamıyla o dönem alışkanlık ve yaşam biçiminin mekana ve tüm dekorasyona yansıtıldığını hayal edin.  Saray (Osmanlı) döneminini yansıtacak her türlü malzemeve objeye ulaşmak artık mümkün. Düğün dekorasyonu ve genel yaşayış için Dolmabahçe Sarayını incelemeniz bile gerekmeyecek. Son dönem televizyon dizileri size o dönemle ilgili yeterli bilgiyi sağlayacaktır.

saray düğün teması

Düğün Yeri; İstanbul düğünleri için, mekan sorunu olmayacaktır. Konak, yalı, saray dönemini andıran herhangi bir  yapı, çeşme, bahçe stilinizi yansıtacak şekilde Osmanlı temalı bir düğün konseptine rahatlıkla dönüştürülebilir. İstanbul dışında benzer mekanlar tüm Anadolu da bulunmaktadır.

Davetiye; Osmanlı motifleri, lale, ebru, kaftan, çinili uygulamalar, tuğra, hat sanatı ile yapılmış işlemeler düğün davetiyenizin motifleri veya padişah fermanı tarzında davetiyeler saray (Osmanlı) temanızın ruhunu davetlilerinize yansıtabilir. Düğün davetiyenizin zarflarını bir kaligrafi ustasına yazdırırabilirseniz daha orjinal olacaktır.

düğün davetiye modelleri

Düğün Kıyafeti; Gelinlik seçimi saray (Osmanlı) hissini verecek şekilde yapılmalıdır. Bunun için tüm renkler kullanılabilir ancak kumaşın dokusu, tüller, danteller, gelinliğin tasarımı çok önemlidir. Osmanlı temalı bir düğün kıyafetinde özellikle mücevherler ve işlemeli danteller  kullanılmalıdır. Sarayın tüm ihtişamı ve görkemi gelinliğinizden yansımalıdır. Gelinliğin rengi beyaz olabileceği gibi, gümüş, kayısı, mavi, lavanta, krem, pembe her renk gelinlik bu konsept için uygundur. Seçilen renk, şifon, tül, dantel, parlak taşlar, işlemeler ile zenginleştirilmelidir.

saray tipi gelinlik0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2023 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön