Komik düğün müzikleri

İçeriğe git

Komik düğün müzikleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Müzik · Cuma 13 Ağu 2021
Eğlenceli fakat bir o kadar da komik şarkı sözlerine sahip düğün müziklerini mercek altına aldık. Komik olduğu kadar ilginç de olan bu müzikler, düğün konseptine bazen uymasada, yıllardır insanları eğlendirmek için kına gecesi ve düğün gibi organizasyonlarda çalınmakta.
Düğün öncesi müzik listesi hazırlarken, genellikle bu komik şarkı sözlerine sahip şarkılar için ayrı bir bölüm açılır. Gelin ve damat arasında bazen fikir ayrılıklarına sebep olan bu komik şarkılar, ilginç sözleri ile yıllardır insanları eğlendiren hareketli müziklerden oluşuyor. Konsept düğün organizasyonlarında, prensip olarak bu tür şarkılara çok fazla ağırlık verilmez. Organizasyon içinde 1 yada 2 şarkıya yer vererek, gelen talepleri bir nebze olsun karşılayabilirsiniz.
Dj veya canlı müzik grubu tarafından çalınan şarkıların orjinalinin kullanılmasını isteyerek, en azından standartı bozmamış olursunuz.
Kaynana şarkıları
Yıllardır kına ve düğün organizasyonlarında gelin - kaynana - damat rekabetine rastlarız. Gelin veya damat, kaynanasını kızdırmak için çalınan şarkılar ile mesaj gönderir.
"Sevenleri sevdiğine vermediler, vermediler
Güzel gözlüm, şirin sözlüm çok gördüler çok gördüler
A be kaynana n'aptın bize, n'aptın bize, n'aptın bize
Biz birbirimizi çok sevdik, kaçıyoz bize, kaçıyoz yarimle"
Bir diğeri ise "hap koydum şarkısı...Bu komik şarkıda da kaynana, deli edilmek istenmektedir.
"Ben bir karabiberim
Yuvarlanır giderim
Çok konuşma kaynana
Seni deli ederim"

komik düğün müzikleri

Düğünde çalınması anlamsız olan şarkılar
Düğünler, bir mutluluğun sevdikleriniz ile kutlanması ise, bu organizasyonda çalınacak şarkılarında aynı amaca yönelik olması gerekir. Düğünde birbirini seven ve kavuşmuş olan bir çiftin önünde "boşan gel kocandan" demek, ne kadar konu ile ilgili olabilir?
"Yandan Halime'm, yandan
Severim seni candan
Eğer seviyorsan
Boşan gel kocandan"

Ankara havaları
Ankara oyun havalarının çoğu, sözlerinden dolayı 18+ şarkılardan oluşuyor. Elbette bu sözümüz, Ankara'nın bağları yada Erik dalı gibi milyonların dilinden düşmeyen, düğünlerin baş tacı oyun havaları için değil. Sözleri Ankaralı Namık a ait "arabada 5, evde 15" şarkısı buna anlatmak istediğimize iyi bir örnek olacaktır.
Oy kalçalar, kalçalar
Domatestir salçalar
Ayten kafayı çekince
Herkesten iyi çalkalar

Dam üstünde un eler
Malum şarkı da yıllardır düğün dernek, kına gecelerinin değişmezlerinden biri olmuştur. Bu şarkının çalınmasının amacı nedir? Kime, ne mesajı verilmek istenmiştir? Bilmiyoruz.
Dam üstünde un eler,
Tombul tombul memeler
Zalım oy zalım...

Tavukları pişirmişem
Yıllardır, geleneksel bir çok düğünde çalınan bu şarkının sözleri de, düğünle, evlilikle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Şarkının söz yazarının oldukça matrak birisi olduğunu yazdıklarından anlayabiliriz.
"Akşama geleceğim, akşama geleceğim
Anahtarlar, anahtarlar nerede?
Anahtarlar pencerede
Tavuk da pişer tencerede"

Sayılarını arttırabilceğimiz bu ve benzer şarkıların sözleri, ne kadar komik ve bazen saçma olursa olsun, insanları eğlendirdiği tartışılmaz. Sözlere çok takılan biri değilseniz, üzerinde durmaya değmez. Fakat şarkı sözleri sizin için önemliyse, beğendiğiniz bu şarkıların enstrumantal versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Mutluluklar...0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön