Yüz şekline göre saç modelleri

İçeriğe git

Yüz şekline göre saç modelleri

Dugundavet.com
Yayınlanan tarafından dugundavet içinde Güzellik ve bakım · Pazar 17 Ock 2021
"Gelin saçı yapılırken trendlerden daha önemli olan gelinin yüz şeklidir. Her saç modeli her yüz şekline uygulanamaz."

O heyecanla beklediğiniz gün geldi çattı, yakında gelin oluyorsunuz .Belki de aylardır doğru saç modelini bulabilmek için araştırmadığınız internet sitesi, dolaşmadığınız kuaför kalmadı. Yine de içinize sinen bir saç modeli bulamadıysanız, sizin için hazırladığımız bu özel makaleden yararlanabilirsiniz. Unutmayın, mükemmel saç modelini bulmak birden çok ayrıntıya bağlıdır
ve bunlardan en önemlisi yüz şeklinizdir.

Yuvarlak yüz

Bu yüz modelindeki gelin adayları minyon bir yüz şekline sahiptir. Minyon tip, genellikle dolgun yanaklı ve kısa çenelidir. Bu yüz modeline sahip gelin adayları seçtikleri saç modeli ile yüzlerini olduğundan daha ince göstermeye dikkat etmelidir. Kabarık ve yüksek bir topuz saç modeli, bu yüz şekline uyum sağlayacaktır. Özellikle de yüzünüzün şakaklar ve alın bölgesinden yüze doğru dökülen saçlar yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar. Dökülen saçlar, kalın bukleli değil, sönük ve doğal dalgalar şeklinde olmalıdır. Saçlarınızı kabarık bir at kuyruğu veya topuzla bağlamış olsanız bile, bu küçük detaylar yüzünüzün şeklini çerçevelemeye yardımcı olacaktır.

saç modelleri

Açık ve örgülü saç modelleri de tercihleriniz arasında yer alabilir. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi saçları kabarık tutmak önemli bir detay, aksi taktirde saçların hepsi geriye taranmış sıkı bir topuz saç modeli ile yüzünüz olduğundan daha yuvarlak ve geniş gözükecektir. Düz perçemler yüzünüzü çok küçük göstereceği için bunlardan kaçının.

Yüz hatlarınızla uyumlu, en iyi özelliklerinizi vurgulayan, gülümsemenizi, gözlerinizi, gamzelerinizi öne çıkaran bir saç modeli, yuvarlak yüzler için doğru saç kesiminde dikkate edilmesi gereken kriterlerdir.

Oval yüz

Oval yüz şekli ideal yüz şekillerindendir, nedeni ise her saç modeli ile uyumlu olmasıdır. Bu yüz modeline sahip gelin adayları, alternatifler açısından çok şanslıdır. Yüz hatları rahatlıkla ortaya çıkarılabilir. Oval yüz şekline sahip gelin adayları, tepede sıkı bir topuz veya açık bir saç modeli tercih edebilirler. Bu yüz tipine sahip gelin adaylarının tek dikkat etmeleri gereken nokta tercih edilen saç modelinin gelinlik ve saç rengi ile uyumlu olmasıdır.

saç modelleri topuz

Kalp

Kalp şeklinde yüz tipi, çene bölümünden dar, alın bölgesinde geniş bir yapıya sahiptir. Bu yüz tipine sahip gelin adayları alın bölgelerindeki açıklık sebebiyle rahatlıkla perçem yada kahkül kesim saç modeli tercih edebilirler.

Kalp yüz tipine sahip gelin adayları, yüzün çene kısmını büyük gösteren saç modellerini tercih edebilirler. Alın bölgesini çevreleyen iki ayrık perçem, dışa doğru kıvrılıp , ensede dağınık bir topuzla, bu istenilen görünüme ulaşılabilir.Yandan alına dökülen perçem kalp yüz şekline çok yakışmaktadır.

saç modeller topuz

Ters üçgen yüz şekli

Bu yüz tipi, geniş alın ve sivri çene yapısına sahiptir. Seçilen saç modeli ile surat yapısının tamamen değişebileceği bir yüz modelidir. Bu yüz tipine sahip gelin adayları, tercihlerine göre yüz ifadelerini olduğundan daha yumuşak veya güçlü gösterebilirler.

Yumuşak ve dengeli bir yüz ifadesi için , ensede yoğunluğu olan dağınık bir topuz saç modeli tercihi yanlış olmaz. Eğer yüz ifadesine güçlülük katmak istenirse , tepeye yoğunluk verilen dağınık bir topuz saç modeli tercih edilmelidir, bu şekilde yüze daha çok netlik kazandırılacaktır. Bu tip yüz şeklinde saç modeli tercihi yapılırken önemli olan geniş alın bölgesini kamufle etmektir. Perçem veya kahkül bu kamufleye yardımcı olacaktır.

Saç stilinize, hatta makyajınıza ve takılarınıza karar verirken uymanız gereken en temel kurallardan biri, en fazla ilgiyi çeken gelinlik olduğu için önce gelinliğinize karar vermektir.


GELİN SAÇ MODELLERİ

İster uzun, ister kısa bir saça sahip olun, bu yazımızda kendi saçınızı tamamlamanız için ihtiyacınız olan her türlü gelin saçı için ilham bulacaksınız. Devamı0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön