Düğün davetiyesi - Dugundavet.com

İçeriğe git

Düğün davetiyesi

Düğün davetiyesiİster el yapımı özel tasarımlar, ister hazır modeller…Düğün davetiyeniz mutluluğunuzun duyurusudur. Sizi yansıtmalı, zevkinizi ifade edebilmelidir.
Küçük bir ayrıntı gibi gözükse de, seçmiş olduğunuz düğün davetiyesi sizin zevkinizi yansıtır. Davetiye seçimi, düğün öncesi konuklara düğününüzün konsepti, teması ve tarzı hakkında fikir vereceğinden dolayı, oldukça önemlidir.
Davetiyenizin rengi, yazı stili, tarzı, ve hitabı ile düğün gününüz ile ilgili diğer ayrıntılarla uyum içerisinde olmalıdır. Yüzlerce davetiye modeli arasında karar vermek zor olsada, en çok tercih edilen ve her yıl trend olan davetiye modelleri arasında seçim yapmak, biraz daha kolay olabilir ve seçim yapma sürenizi kısaltır.
Son yıllarda gelin ve damat adayları, yapmış oldukları mesleklerini de davetiyelere yansıtarak ayrı bir trend oluşturdular. Müzisyen, film yapımcısı, inşaatçı, galerici … İşiniz ne olursa olsun, biraz beyin fırtınası yaparak bunu düğün davetiyenize yansıtabilir, düğünden sonrada saklanacak bir hatıraya dönüştürebilirsiniz.

Davetiye zarfı

Düğün davetiyeniz kadar, davetiyenizi içine koyacağınız zarfın model ve rengini de göz ardı etmeyin. Davetiyenize ayırdığınız zamanı, davetiye zarfınıza da ayırın, uyum önemlidir.
Davetli isimlerinin zarf üzerine yazımında “kaligrafi“den yararlanmanız şık ve prestijli duracaktır. Profesyonel Kaligrafi ustalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

davetiye yazıları

Kaligrafi ustaları yazının görsel zenginliğini arttırmak için genelde yaldızlı mürekkepler tercih ederek, düğün zarfını ilk bakışta etkileyici bir modele dönüştürmekteler. Aynı uygulamaları düğün organizasyonunuzda yönlendirme ve masa kartlarına da uygulayabilirsiniz.

Mevsim etkisi
Düğün davetiyenizi seçerken evlendiğiniz mevsimi dikkate alabilirsiniz. Bahar aylarında evleniyorsanız, çiçekli ve soft renklerde davetiye ve zarflar kullanabilirsiniz, hem baharı, hem romantizmi çağrıştıracaktır.
Sonbahar aylarında bir düğün planlıyorsanız, düğün davetiyesi üzerinde bir meşe palamudu, ağaç ve sararmış yapraklı resimlere yer verebilirsiniz. Düğün davetiyesi üzerinde kullanabileceğiniz renkler ise; kahverengi, turuncu, koyu kırmızı ve kızıl tonlar olacaktır.
Davetiye gönderimi
Davetlileriniz için düğün tarihiniz önemlidir, bu nedenle davetiye gönderiminin zamanlamasına önem veriniz. Özellikle yaz düğünlerinde okul tatilini göz önünde bulundurmanızda yarar var. Şehir dışından gelecek misafirleriniz var ise, postadaki olası gecikmeleri hesaplayarak davetiye gönderimini öncelikli olarak yapabilirsiniz.

Düğün davetiyesi yazıları

İşinizi şansa bırakmayın!

Düğün yeri ve tarihini kararlaştırdıktan sonra yapılacak ilk iş, düğün davetiyesi ve ona ne yazacağınıza gelir. Resmi mi olmalı, esprili mi?
Bir şarkı sözü yada şiir mi?
İlham alacağınız düşünerek sizler için bir dizi düğün davetiye yazıları sıraladık.
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön