Sade bir düğün dekorasyonu planlıyorsanız, beyaz renk, bütün renklerle uyumludur ve bu arzunuzu fazlasıyla karşılar.
İster kır düğünü, ister salon düğünü.Beyaz renk düğün dekorasyonunu, bütün düğün konseptlerinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Peki beyaz renk düğün dekorasyonunda nelere dikkat etmeli, bu düğün renginize uygun objeler neler olabilir? Beyaz renk düğün dekorasyonunda diğer hangi renkler uyumludur? Kıyafet seçiminizden, düğün davetiyenize kadar bir çok detayı birlilte inceleyelim.
Renk seçiminiz
Düğün dekorasyonu, tema ve düğün mekanı seçiminiz doğrultusunda birkaç alternatif belirleyin.
Renk seçeneklerinizi sanat galerileri, kumaş veya perde dükkanı gibi yerleri gezerek veya dekorasyon dergileri,   boya kartelaları gibi malzemelere bakarak  belirleyin. Daha sonra temanız, düğün mevsimi, en sevdiğiniz renk doğrultusunda daraltın. Bir Pantone kitap erişiminiz varsa (kitapçılardan veya internetten yararlanabilirsiniz seçtiğiniz renk ve tonlarına vakıf olabilirsiniz. Bir veya iki renk arasında veya renk uyumları hakkında karar veremiyor musunuz? Merak etmeyin. Aslında, birçok olağanüstü düğün dekorasyon süslemesinde belirli bir duyarlılık yaratmak için farklı renklerin birlikte çalışıldığını görebilirsiniz.
Nerede,hangi rengi ,nasıl kullanmalıyım?
Nerede,hangi rengi ,nasıl kullanmalıyım sorusunun cevabı için seçtiğiniz ‘tema’ size yol gösterecektir. Düğününüzün yaratmasını istediğiniz duygu üzerinde düşünebilirsiniz. Huzurlu mu, zen gibi minimalist bir ruh durumu mu, muhteşem mi, romantik mi, yüksek enerjili bir düğün organizasyonu mu istiyorsunuz? Bu sorunuzun cevabı renk seçiminize yardımcı olacaktır.
beyaz renk düğün dekorasyonu
Stil Öğeleri
Gelinliğinizin bel çevresinde seçtiğiniz beyaz renkten saten bir kurdele, damadın yaka çiçeğinde, çocukların elbiselerinin bellerinde, manşetlerinde, ayakkabı bağlarında, şapka kenarlarında, el buketlerinde, masa ve sandalyeleri süslemede kullanılan çiçek, kurdele ve aksesuarlarda hep benzer renk ve çiçek kombinasyonları kullanılmalıdır. Bu stilinizi vurgular  ve düğün renginizi  belirler.
Bir stil tanımlamak için tek yol genel uyum ve ahenk değildir. Karışık ton ve desenleri eşleştirebilir – pembe ve turuncu veya soluk yeşil ve sarı gibi- daha güçlü bir etki yaratabilirsiniz.Beyaz renk her renkle uyumludur ve bilirizki saflığı ve temizliği temsil eder.
Düğün davetiyeleriniz düğününüzün ruhunu konuklarınıza hissettirmek için kullanabileceğiniz enstrümanlarınızdandır. Düğün renk paletiniz doğrultusunda şeritler veya renk tabakaları, temanız doğrultusunda sembol, kabartma veya desenlerle davetiyenizi genel konseptinize uygun hale getirebilirsiniz.
Çiçek ve çiçek arajmanları seçtiğiniz renge uygun olrak seçilmelidir. Renk paletinize uygun çiçek seçmekte zorlanırsanız beyaz renk her zaman imdadınıza yetişir. Beyaz renk çiçekler tüm dekoratif objeler ve renk paletleri ile uyumludur.  
Düğün pastası renk ve biçimi ile diğer stil öğelerinizi destekler özellikte olmalıdır. Hayalinizdeki düğün pastası beyaz ise,beyaz rengi fon olarak düşünür ve pastayı düğün renginizle uyumlu renklerden şeritler, şekerlemeler, lekeler, objeler veya taze çiçeklerle renklendirebilirsiniz.Beyaz renk bu konuda işlerinizi kolaylaştıracak bir renk tercihi olacaktır.
Düğün renginiz beş temel konu esas alınarak (kıyafetler, davetiye, çiçek, pasta ve dekor) hazırlandı. Bunun dışında peçeteler, mumlar ve aydınlatma, içecek ve ikramlar, alyans tepsi veya yastığı, konuk defteri, halı veya tablolar, masa üzeri süslemeleri, sandalyeler gibi düğün dekorasyon ayrıntılarının tümü düşünülmeli ve bu referaslar doğrultusunda gözden geçirilmelidir.