Kırmızı rengi düğün dekorasyonunda kullanmak iddialı bir seçimdir.Evlilik hazırlıkları yapan pek çok çift kırmızı renk düğün dekorasyonundan bu yüzden uzak durmaktadır.Buna rağmen uyumlu renkler ile kırmızı renk düğün dekorasyonu yapmak çokda zor değil.Kırmızı renk mevsim çiçekleri, kırmızı renk düğün davetiyesi, kırmızı ağırlıklı şeker köşesi ve pek çok kırmızı renk stil öğesi ile mükemmel bir düğün atmosferi oluşturmak elinizde.Düğün alanınını tamamıyla kırmızı renk ile doldurmanız gerekmez, masalarda kırmızı çiçekler, kırmızı peçeteler, yemek masasında kırmızı bir runner size istediğiniz görselliği sağlayacaktır.

Ayrıca kırmızı balonlar ve gelin buketinizde, size kırmızı renk düğün dekorasyonunda bütünleyici katkı sağlayacaktır.
Renk seçiminiz
Tema ve mekan seçiminiz doğrultusunda birkaç alternatif belirleyin.
Renk seçeneklerinizi sanat galerileri, kumaş veya perde dükkanı gibi yerleri gezerek veya dekorasyon dergileri,   boya kartelaları gibi malzemelere bakarak  belirleyin. Daha sonra temanız, düğün mevsimi, en sevdiğiniz renk doğrultusunda daraltın. Bir Pantone kitap erişiminiz varsa (kitapçılardan veya internetten yararlanabilirsiniz seçtiğiniz renk ve tonlarına vakıf olabilirsiniz. Bir veya iki renk arasında veya renk uyumları hakkında karar veremiyor musunuz? Merak etmeyin. Aslında, birçok olağanüstü düğünde belirli bir duyarlılık yaratmak için farklı renklerin birlikte çalışıldığını görebilirsiniz.
Nerede,hangi rengi ,nasıl kullanmalıyım?
Nerede,hangi rengi ,nasıl kullanmalıyım sorusunun cevabı için seçtiğiniz ‘tema’ size yol gösterecektir. Düğününüzün yaratmasını istediğiniz duygu üzerinde düşünebilirsiniz. Huzurlu mu, zen gibi minimalist bir ruh durumu mu, muhteşem mi, romantik mi, yüksek enerjili bir düğün organizasyonu mu istiyorsunuz? Bu sorunuzun cevabı renk seçiminize yardımcı olacaktır.
kırmızı renk düğün dekorasyonu
Stil Öğeleri
Gelinliğinizin bel çevresinde seçtiğiniz renkten saten bir kurdele, damadın yaka çiçeğinde, çocukların elbiselerinin bellerinde, manşetlerinde, ayakkabı bağlarında, şapka kenarlarında, el buketlerinde, masa ve sandalyeleri süslemede kullanılan çiçek, kurdele ve aksesuarlarda hep benzer renk ve çiçek kombinasyonları kullanılmalıdır. Bu stilinizi vurgular  ve düğün renginizi  belirler.
Bir stil tanımlamak için tek yol genel uyum ve ahenk değildir. Karışık ton ve desenleri eşleştirebilir – pembe ve turuncu veya soluk yeşil ve sarı gibi- daha güçlü bir etki yaratabilirsiniz.
kırmızı renk düğün süslemesiDüğün davetiyeleriniz düğününüzün ruhunu konuklarınıza hissettirmek için kullanabileceğiniz enstrümanlarınızdandır. Düğün renk paletiniz doğrultusunda şeritler veya renk tabakaları, temanız doğrultusunda sembol, kabartma veya desenlerle davetiyenizi genel konseptinize uygun hale getirebilirsiniz.
Düğününüzde çiçek ve çiçek arajmanları seçtiğiniz düğün rengine uygun olarak seçilmelidir. Renk paletinize uygun çiçek seçmekte zorlanırsanız beyaz renk her zaman imdadınıza yetişir. Beyaz renk çiçekler tüm dekoratif objeler ve renk paletleri ile uyumludur.
Düğün pastası renk ve biçimi ile diğer stil öğelerinizi destekler özellikte olmalıdır. Hayalinizdeki düğün pastası kırmızı ise, kırmızı rengi fon olarak düşünür ve pastayı düğün renginizle uyumlu renklerden şeritler, şekerlemeler, lekeler, objeler veya taze çiçeklerle renklendirebilirsiniz.
Düğünde şeker masası kullanacaksanız, kırmızı elma şekerleri bulundurmayı unutmayın.
Düğün renginiz beş temel konu esas alınarak (kıyafetler, davetiye, çiçek, pasta ve dekor) hazırlandı. Bunun dışında peçeteler, mumlar ve aydınlatma, içecek ve ikramlar, alyans tepsi veya yastığı, konuk defteri, halı veya tablolar, masa üzeri süslemeleri, sandalyeler gibi düğün dekorasyon ayrıntılarının tümü düşünülmeli ve bu referanslar doğrultusunda gözden geçirilmelidir.