Polonezköy'de kır düğünü yapmak - Dugundavet.com

İçeriğe git

Polonezköy'de kır düğünü yapmak

Polonezköy'ün en iyi kır düğünü mekanları

Kır düğünü
Polonezköy, İstanbul'un en iyi kır düğünü mekanlarına sahip, yemyeşil bir bölge. Aynı zamanda, açık havada kır düğünü organizasyonu yapmanın keyfini sürebileceğiniz en iyi yerlerden biri. İstanbul şehir merkezine araçla 15 dakika mesafedeki bu doğa harikası beldeyi şimdi keşfedip, Polonezköy'ün en iyi kır düğünü mekanlarından fiyat teklifi alabilirsiniz.

Polonezköy'de düğün yapmak

"
"İstanbul Anadolu yakasında bir kır düğünü yapmayı planlıyorsanız, Polonez köyü 1.sıraya yazabilirsiniz."

İstanbul'un nispeten bozulmamış, doğası ile ön plana çıkan Polonez köyünde, yaz aylarında düğün yapmak çok popüler.
Polonez köyü, İstanbul da kır düğünleri ile meşhur, Beykoz'a bağlı bir köy. Köy dediğimize bakmayın, birbirinden farklı ve özel pansiyonları, restoranları ve otelleri ile Polonez köyü, öne çıkan bir tatil, konaklama ve dinlenme beldesi aynı zamanda.

10-15 yıl öncesine kadar Polonez köy ve çevresinde bir kaç kır düğünü mekanı varken, yeni açılan işletmelerle şuan bu sayı 150'ye yakın.
Genelde aile işletmeleri tarafından organize edilen kır düğünleri için farklı temalarla dekore edilmiş bir çok düğün mekanı bulabilirsiniz.
Her bütçeye uygun, yemekli ve yemeksiz kır düğünü menüleri ile hizmet veren Polonez köy düğün mekanlarının fiyatları, kişi başı
500 - 4.000 TL arasında değişmekte. Yemeksiz yapılan düğün organizasyonlarında bu fiyatlar düşüş göstermektedir.
Bu bölümde yer alan Polonez köy kır düğünü mekanlarını incelerken, yağmur olasılığına karşın kapalı alan seçeneğini ve ihtiyacınıza göre konaklama olanaklarını da sormanızda yarar var.

Mutluluklar ...

Polonezköy nerede, nasıl gidilir?


Polonezköy, Beykoz ilçesine bağlı bir yerleşke. Harita üzerinden bakıldığında Beykoz ile Şile arasında kalıyor diyebiliriz. Özel araç olmadan toplu taşıma ile polonezköy'e ulaşmak mümkün değil. 5 km yakınında bulunan Cumhuriyet köye otobüs ile ulaşmak mümkün.
Kavacık'tan aracınızla Polonez köyü tabelalarını takip ederek 15 dakikada ulaşabileceğiniz bu lokasyon, şehir merkezine yakın olması ve otel, pansiyon gibi konaklama avantajları ile ön plana çıkıyor.
Polonezköy'e Şile tarafından gitmek isterseniz, Ömerli'den yol ayrımına girip, Cumhuriyet köyü üzerinden ulaşım sağlanabilir. Çekmeköy tarafından gitmek istediğinizde ise Reşadiye üzerinden gitmek mantıklı olacaktır.

Polonezköy'de düğün yapmanın avantajları


Polonezköy'de düğün yapmanın belkide en büyük avantajlarından biri, yemyeşil doğasıdır. Polonezköy, yıllardır nispeten bozulmamış doğallığı ile ziyaretçilerin ve dolayısı ile kır düğünü düşünen çiftlerin ilgisini çekiyor.
Polonezköy de otel ve pansiyon olanaklarının fazla olması, uzak mesafeden gelecek olan düğün sahipleri için konaklama avantajı sunuyor.
Hem 2. köprü, hemde 3. köprüden ulaşım sağlanması, trafik sorununu nispeten çözmektedir. Ancak hafta sonları piknik yapanların oluşturduğu uzun kuyrukları ve trafiği göz ardı etmemek gerekir.

Polonezköy'de düğün yapmanın dezavantajları

Polonezköy'de düğün yapmanın en büyük dezavantajlarından biri, mevsim yaz dahi olsa yağmur olasılığının fazla olmasıdır. Kapalı alan alternatifinin olduğu düğün mekanlarında yağmur yağsa bile organizasyonunuz etkilenmez. Ancak çimenler üzerinde bir düğün planlarken, 4 duvar arasında kalmak hoş olmayacaktır.
Polonezköy de düğün yapmanın dezavantajlarından biride, düğün mekanlarında jeneratörün olmaması veya kapasitesinin düşük olmasıdır. Elektrik kesintisi olursa, çevre aydınlatması, müzik sistemi, soğutucular gibi önemli detayların bakımı yapılmış iyi bir jeneratör tarafından desteklenmesi gerekir.

Kır düğünü organizasyonu

Artı ve eksileri ile kır düğünlerinin detayları
Cıvıl cıvıl bir kır düğünü organizasyonu için detayları gözardı etmeyin. Avantajları ve dezavantajları ile kır düğünü planlaması nasıl olmalı? Renkler, konsept, ikram, müzik ve objeler...Kır düğünlerinin artıları ve eksileri bu yazı dizimizde...
0552 420 55 35


Dugundavet.com
Copyright 2024 © Dugundavet.com
mail at
İçeriğe dön